چالش‌های اثاث‌کشی در حین بارداری

چالش‌های اثاث‌کشی هنگامی‌که نوزادی درراه است، بسیاری از خانواده‌ها قصد دارند به خانه‌ای جدید بروند – در جستجوی فضای بیشتر، مکان بهتر، جامعه دوستانه‌تر یا فرصت‌های بیشتر هستند. اشتیاق برای ایجاد محیط زندگی ایده آل برای فرزندشان ممکن است والدین آینده را به محله‌ای جدید یا شهر جدید بفرستد. فارغ از مسافت، در چنین زمانی وضعیت جسمی و روحی کاملاً چالش‌برانگیز است.

از پیدا کردن یک‌خانه مناسب تا جلوگیری از خطرات بهداشتی، موارد قابل‌توجهی هنگام اثاث‌کشی در دوران بارداری وجود دارد. باید هر تصمیمی به‌خوبی اندیشیده شود و همه جزئیات به‌درستی کنترل شود تا مادر آینده و فرزند متولدش در هنگام جابجایی در امان بمانند و روند کار به‌راحتی و موفقیت انجام شود.

بنابراین، اگر برنامه‌ای برای اسباب‌کشی دارید، باید کاملاً آگاه و آماده‌باشید، بدانید چه مواردی ایمن است و چه مواردی ناایمن و بیاموزید چگونه تجربه جابجایی را تا حد ممکن آسان و بدون استرس انجام دهید.

در اینجا چند نکته تخصصی برای اسباب‌کشی در دوران بارداری آورده شده است که به شما کمک می‌کند تا با فرشته کوچک خود از انتقال امن و موفقیت‌آمیز به خانه جدید وزندگی جدید خود اطمینان حاصل کنید:

آیا اثاث‌کشی قبل یا بعد از تولد کودک بهتر است؟

اول‌ازهمه، قبل از شروع سازمان‌دهی در محل جابجایی، باید تصمیم بگیرید که آیا باید الآن اسباب‌کشی کنید یا بعد از بچه‌دار شدن. مزایا و معایب قابل‌توجه زیادی برای هر دو گزینه وجود دارد، بنابراین شما باید به‌دقت آن‌ها را بسنجید تا بهترین تصمیم را برای خود و خانواده بگیرید.

جوانب مثبت و منفی چالش‌های اثاث‌کشی در دوران بارداری

کارتن اثاث کشی

اگر قبل از تولد کودک خود تصمیم به جابجایی بگیرید، زمان بیشتری برای آماده‌سازی اسباب‌بازی خواهید داشت و تا رسیدن فرشته کوچک شما خانه آماده می‌شود:

 • شما مشغول تمایل به نیازهای نوزاد خود نخواهید بود، بنابراین وقت و انرژی بیشتری خواهید داشت تا به جستجوی خانه جدید و انجام کارهای اسباب‌کشی اختصاص دهید.
 • وسایل کمتری خواهید داشت (هیچ وسایل نوزادی برای جابجایی وجود نخواهد داشت – می‌توانید آن‌ها را مستقیماً از فروشگاه به خانه جدید خود تحویل دهید)، بنابراین جابجایی شما راحت‌تر و ارزان‌تر خواهد بود.
 • شما قادر خواهید بود خانه جدید خود را تأسیس کرده و همه‌چیز را که قبل از تولد کودک لازم است آماده کنید.
 • شما این فرصت را خواهید داشت که قبل از ورود کودک، منطقه جدید خود و همسایگان جدید خود را بشناسید، با والدین دیگری که به‌زودی ملاقات می‌کنید آشنا شوید و یک سیستم پشتیبانی در منطقه جدید خود بسازید.
 • هنگامی‌که کودک می‌آید، شما می‌توانید از وقت خود با کودک کوچک خود لذت ببرید بدون اینکه با مقدمات اثاث‌کشی و استرس در مورد محل زندگی آینده روبرو شوید.

از طرف دیگر، اثاث‌کشی در دوران بارداری ممکن است بسیار دشوار و حتی خطرناک باشد:

 • دردهای دوران بارداری حرکت در اطراف، خم شدن و اداره کارهای سخت اسباب‌کشی را دشوار می‌کند.
 • بلند کردن وسایل سنگین و تحمیل فشار به خود، سلامتی خود و سلامتی کودک متولد نشده را به خطر می‌اندازد.
 • استرس اثاث‌کشی، خطر زایمان زودرس را افزایش می‌دهد.
 • کودک شما ممکن است زودتر از حد انتظار بیاید (ممکن است در دوران بارداری شما عوارضی داشته باشد).
 • ممکن است نتوانید پزشک و مامای مورد اعتماد خود را حفظ کنید (اگر به شهر دیگری می‌روید).

جوانب مثبت و منفی چالش‌های اثاث‌کشی بعد از تولد کودک

انتظار برای جابجایی بعد از بچه‌دار شدن به شما امکان می‌دهد تا روی تولد فرزند خود تمرکز کنید و ایده بهتری به شما در مورد نوع خانه شما می‌دهد:

 • شما با برنامه‌ها و کارهای جابجایی روبرو نخواهید شد، بنابراین می‌توانید در دوران بارداری از خود مراقبت بیشتری کرده و آمادگی بهتری برای تولد کودک خود داشته باشید.
 • بسته شدن و رسیدگی به سایر کارهای پرزحمت اسباب‌کشی با آمدن کودک و دردهای بارداری آسان‌تر خواهد بود.
 • پس از گذراندن مدتی با کودک، شما دقیقاً می‌دانید که به چه چیزهایی نیاز دارید، در خانه جدید به دنبال چه چیزهایی بگردید و چطور مکان را به بهترین شکل تنظیم کنید.

اثاث‌کشی با یک نوزاد تازه متولدشده، مجموعه‌ای از چالش‌ها را به همراه دارد:

 • بهبودی پس از زایمان می‌تواند مدت‌ها طول بکشد و شما ممکن است ازنظر جسمی تا مدت‌ها قادر به انجام کارهای اثاث‌کشی نباشید.
 • هنگام مراقبت از نوزاد، وقت و انرژی کمی برای انتقال آماده‌سازی خواهید داشت.
 • سازمان‌دهی و انجام یک اسباب‌کشی در خانه و راه‌اندازی خانه جدید، وقت گران‌بهای شما با فرشته کوچک شمارا می‌گیرد.
 • تمایل به نیازهای کودک در خانه جدید دشوار خواهد بود – مدتی طول می‌کشد تا وسایل شما بسته نشده، مهدکودک آماده شود و مکان جدید شما راحت و دنج شود.
 • اثاث‌کشی باعث می‌شود برنامه روزانه و الگوی خواب کودک شما مختل شود.

تمام مواردی که در نظر گرفته‌شده است، اکثر مادران، متخصصان پزشکی و شرکت‌های باربری حرفه‌ای توصیه می‌کنند که قبل از تولد کودک اسباب‌کشی کنند – بنابراین جابجایی به پایان رسیده و خانه شما تا رسیدن فرشته کوچک شما آماده است.

نکاتی برای چالش‌های اثاث‌کشی در دوران بارداری

چالش‌های اثاث‌کشی

اگر قبل از بچه‌دار شدن تصمیم به اثاث‌کشی دارید، امنیت باید مهم‌ترین نگرانی شما باشد. شما برای اطمینان از رفاه فرزند (و خودتان) باید همه کارها را انجام دهید – محتاط باشید، از خطرات احتمالی جلوگیری کنید، اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از صدمات و حوادث هنگام جابجایی انجام دهید، از خود مراقبت کنید و راهی کارآمد برای کاهش استرس و اضطراب پیدا کنید.

بنابراین، اگر در حین بارداری اثاث‌کشی می‌کنید، به شما توصیه می‌شود:

1)قبل از برنامه‌ریزی برای اسباب‌کشی خود، با پزشک خود صحبت کنید

قبل از شروع به اسباب‌کشی، باید مطمئن باشید که در وضعیت فعلی خود با چنین اقدامی خسته‌کننده ازنظر روحی و جسمی برای شما امن خواهد بود. اگر در بارداری شما عارضه‌ای وجود داشته باشد یا اگر دکتر شما دلایلی دارد که می‌گوید روند جابجایی ممکن است سلامتی شما یا ایمنی نوزاد شمارا به خطر بیندازد، ممکن است لازم باشد که در مورد آن تجدیدنظر کرده و اثاث‌کشی خود را به بعد از تولد کودک موکول کنید.

حتی اگر همه‌چیز خوب است و احساس خوبی دارید، بهتر است از دکتر خود مشاوره بگیرید – این متخصص باتجربه قادر خواهد بود به شما بگوید چه‌کاری را می‌توانید انجام دهید و چه‌کاری را نمی‌توانید در حین بارداری انجام دهید، تحمل چه وزنی ایمن است، چند بار شما باید استراحت کنید و غیره.

همچنین، اگر به منطقه دیگری اسباب‌کشی می‌کنید، فراموش نکنید که از ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی معتمد خود بپرسید که آیا آن‌ها می‌توانند یک دکتر خوب در شهر جدید به شما معرفی کنند.

2) یک پزشک جدید قابل‌اعتماد پیدا کنید

مراقبت‌های خوب قبل از تولد برای سلامت مادر و کودک ضروری است.

تنظیم مراقبت‌های دوران بارداری باید بالاترین اولویت شما هنگام اسباب‌کشی در دوران بارداری باشد.

با تحقیق در مورد بیمارستان‌ها و پزشکان محلی در این منطقه شروع کنید (اگر در شهر جدید خود خانواده یا دوستی دارید، از آن‌ها توصیه بخواهید). به دنبال پزشکانی باشید که تحت پوشش بیمه درمانی شما قرار دارند و امتیازات بالایی از بیماران را کسب می‌کنند – هنگامی‌که انتخاب خود را به سه یا چهار متخصص معتبر کاهش دادید، با آن‌ها تماس بگیرید تا بپرسید آیا بیماران جدید را می‌پذیرند و آیا نیازهای شمارا تأمین می‌کنند.

پس از یافتن پزشک مناسب، سوابق بارداری و پزشکی خود را به آن‌ها منتقل کنید و قرار ملاقات را در اسرع وقت پس از انتقال تعیین کنید.

نکته: اگر در دوران بارداری به شهر دیگری می‌روید، حتماً بررسی کنید که آیا باید برنامه بیمه سلامت خود را به‌روز کنید.

3) اثاث‌کشی خود را به‌خوبی تنظیم کنید

اگر زمان انتخاب دارید، زودتر از بارداری (اثاث‌کشی) خود را انتخاب کنید تا دیرتر – درحالی‌که هنوز در وضعیت جسمی خوبی هستید و می‌توانید کارهای بیشتری را خودتان به عهده بگیرید، همچنین وقت بیشتری برای چیدن وسایل دارید و خانه جدید خود را برای کودک آماده کنید، در زندگی جدید خود مستقر شوید و یک‌روال راحت برقرار کنید، با محیط جدید خود آشنا شوید و یک شبکه پشتیبانی در منطقه جدید خود ایجاد کنید، با گروه مراقبت‌های بهداشتی جدید روابط خوبی برقرار کنید و غیره.

اکثر متخصصان توصیه می‌کنند که در سه‌ماهه دوم بارداری وقتی‌که حالت تهوع صبحگاهی ماه‌های اول گذشته است و هنوز ناراحتی جسمی در سه‌ماهه آخر بارداری شروع نشده است، اثاث‌کشی کنید (بیشتر خانم‌ها در سه‌ماهه دوم احساس افزایش انرژی و هیجان می‌کنند).

در صورت امکان، از جابجایی در تابستان خودداری کنید، زیرا گرمای شدید خطرات سلامتی بیشتری را به همراه دارد. اثاث‌کشی خود را برای یک روز هفته در اواسط ماه برنامه‌ریزی کنید وقتی‌که افراد کمتری مشغول کار هستند (بنابراین انتخاب بیشتری از متخصصان معتبر دارید) و نرخ جابجایی پایین‌تر است (بنابراین می‌توانید در هنگام اسباب‌کشی خود مقداری پول پس‌انداز کنید).

نکته: اثاث‌کشی در حین بارداری در سه‌ماهه سوم بسیار خطرناک است – به شما اکیداً توصیه می‌شود تاریخ جابجایی را قبل از موعد مقرر یا خیلی بعدازآن انتخاب کنید.

4) اثاث‌کشی خود را به‌طور مؤثر سازمان‌دهی کنید

اسباب کشی سریع

برنامه‌ریزی برای جابجایی موفقیت‌آمیز مهم است – حتی بیشتر هنگام اثاث‌کشی در حین بارداری؛ بنابراین، حتماً از قبل برنامه‌ریزی کنید و با جزئیات برنامه‌ریزی کنید:

یک تقویم دقیق (یک لیست کارهای روزمره) تهیه کنید – تمام‌کارهایی را که باید قبل از به آن‌ها توجه شود یادداشت کنید و برای اتمام آن‌ها چارچوب زمانی مناسبی تعیین کنید. به‌این‌ترتیب، قادر خواهید بود اهداف بزرگ‌تری را به وظایف کوچک قابل‌دستیابی تقسیم کرده و آن‌ها را با توجه به اهمیت و پیچیدگی آن‌ها اولویت‌بندی کنید. علاوه بر این، شما دقیقاً می‌دانید که هرروز باید چه‌کارهایی انجام دهید، می‌توانید هم‌زمان روی یک کار تمرکز کنید و هیچ‌چیز مهمی را فراموش نمی‌کنید. می‌توانید یک چک‌لیست انتقال متخصص برای راهنمایی شما قبل، در حین و بعد از نقل‌مکان خود پیدا کنید.

نکته: در برنامه‌های خود زمان زیادی را در نظر بگیرید – چالش‌های اثاث‌کشی ممکن است بیشتر از حد معمول به استراحت نیاز داشته باشید، ممکن است نتوانید به همان اندازه که فکر می‌کنید کار را بر عهده بگیرید، مجبور باشید فوراً به پزشک خود مراجعه کنید و غیره.

منزل خود را به هم بریزید – هرچه وسایل کمتری برای جابجایی داشته باشید، جابجایی شما راحت‌تر و ارزان‌تر خواهد بود (هزینه‌های جابجایی بر اساس وزن وسایل و پیچیدگی کار است)؛ بنابراین، دارایی‌های خود را مرتب کرده و از شر هر آنچه دیگر نیازی به آن ندارید و یا قبل از اسباب‌کشی دوست ندارید خلاص شوید – فقط در خانه خود وسایلی باارزش عملی، زیبایی و پرکاربرد را نگه‌دارید.

نکته: قبل از جابجایی لوازم کودک و وسایل کودک را خریداری نکنید. منطقی‌تر است، هم ازنظر مالی و هم ازنظر جابجایی، صبر کنید تا بعد از جابجایی – شما می‌توانید وسایل کوچک‌تر را مستقیماً به خانه جدید خود بیاورید و وسایل بزرگ‌تری نیز داشته باشید (به‌عنوان‌مثال تخت و صندلی غذا خوردن) به‌جای بسته‌بندی آن‌ها برای جابجایی، پرداخت هزینه اضافی برای جابجایی آن‌ها و قرار دادن آن‌ها در معرض آسیب در حین جابجایی، آن‌ها را مستقیماً به محل جدید خود انتقال دهید.

یک موجودی تهیه کنید – هنگامی‌که تصمیم گرفتید چه چیزی را همراه خود بیاورید، از مواردی که برای جابجایی دارید موجودی بگیرید – موجودی اثاث‌کشی شما به‌عنوان یک لیست بسته‌بندی دو برابر می‌شود و به شما کمک می‌کند تا وسایل خود را پیگیری کنید. علاوه بر این، به شما کمک می‌کند تا هزینه نهایی اسباب‌کشی خود را تخمین بزنید.

یک بودجه برای اثاث‌کشی تنظیم کنید – امور مالی خود را ارزیابی کنید و مطمئن شوید که پول کافی برای تأمین هزینه‌های بسته‌بندی لازم و خدمات موردنیاز حمل‌ونقل رادارید. همچنین در هزینه‌های سفر، هزینه‌های پس از جابجایی و هزینه‌های احتمالی نیز فاکتوردارد.

نکته: فراموش نکنید که برای کودک خود به پول اضافی زیادی نیاز خواهید داشت.

برنامه‌ریزی قبل از زمان برای همه‌چیز، اثاث‌کشی را قابل پیش‌بینی می‌کند – و هرچه اثاث‌کشی قابل پیش‌بینی باشد، استرس کمتری نیز خواهد داشت.

5) بسته‌بندی خوب را پیش از زمان شروع کنید

در اسرع وقت بسته‌بندی را شروع کنید، بنابراین زمان زیادی دارید و می‌توانید با سرعت خودکار کنید.

یک جدول زمانی کارآمد بسته‌بندی را دنبال کنید (چیزی را که هنوز به آن احتیاج ندارید تحویل ندهید) و مرتباً استراحت کنید (به خود فشار نیاورید). وسایل خود را با حداکثر دقت بسته‌بندی کنید تا از ایمنی آن‌ها در هنگام جابجایی اطمینان حاصل کنید و مراقب باشید از اشتباهات بسته‌بندی تازه‌کارها جلوگیری کنید. مطمئن شوید که همه جعبه‌ها را با محتویات آن‌ها و اتاق‌های مقصد برچسب‌گذاری کنید تا بسته‌بندی سریع‌تر و راحت‌تر انجام شود (و در عرض چند دقیقه بتوانید هر آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید). جعبه‌های حاوی وسایل شکننده را به‌وضوح علامت‌گذاری کنید و هرگونه دستورالعمل لازم را با حروف بزرگ درشت بنویسید.

نکته: فراموش نکنید که یک جعبه ضروری (کیف) را به همراه لباس، دارو، لوازم بهداشتی، آب بطری، میان وعده‌های سالم و همه وسایل ضروری مربوط به بارداری (موارد خاص مانند لوسیون بدن بدون رایحه) بالش یا یک کتاب موردعلاقه که به شما در حفظ حرکت و آرامش کمک می‌کند). به‌اندازه کافی بسته‌بندی کنید تا چند روز دوام بیاورد و جعبه لوازم ضروری خود را به همراه داشته باشید (مخصوصاً اگر در حین بارداری به شهر دیگری اثاث‌کشی می‌کنید بسیار مهم است) لازم است لوازم ضروری خود را تا رفتن به خانه جدید و چندین روز اول در دسترس داشته باشید.

اگر در سه‌ماهه آخر بارداری خود هستید، حتماً کیف بیمارستان خود را بسته‌بندی کنید و آماده‌باشید و آن را همیشه با خود داشته باشید – تا در مواقعی که کودک زودتر می‌آید، در امنیت باشید.

6) تا آنجا که ممکن است کمک بگیرید

بسته بندی اثاثیه منزل

هنگام بیرون رفتن در حین بارداری، کمک گرفتن مهم است. حتی اگر به‌طورمعمول کسی از شما درخواست کمک نمی‌کند، باید هنگامی‌که انتظار دارید این کار را انجام دهید – به دلیل عدم تمایل به پذیرش کمک، نمی‌خواهید کودک خود را به خطر بیندازید.

اگر توانایی مالی آن رادارید، بهترین شرط شما این است که افراد کاملاً خدماتی استخدام کنید (شرکت‌های باربری حرفه‌ای) – متخصصان از تمام جوانب روند جابجایی طاقت‌فرسا مراقبت می‌کنند، بنابراین می‌توانید آرام بنشینید و بر آنچه واقعاً مهم است تمرکز کنید. جوانب مثبت این است که نه‌تنها همه کارها را برای شما انجام می‌دهند (و این کار را به ایمن‌ترین و کارآمدترین روش ممکن انجام می‌دهیم)، بلکه فشار را از اثاث‌کشی شما می‌کشد و تجربه جابجایی روان و موفقیت‌آمیز شمارا تضمین می‌کند.

اگر بودجه مالی ندارید (ترجیح می‌دهید آماده‌سازی خود را به‌طور کامل انجام دهید)، باید افراد حرفه‌ای را استخدام کنید تا حداقل وسایل خود را بارگیری و تخلیه کرده و آن‌ها را به خانه جدید خود منتقل کنید – فکر انجام حرکت شخصی در دوران بارداری حتی نباید به ذهنتان خطور کند (مگر اینکه به معنای واقعی کلمه در گوشه‌ای حرکت کنید و یک عده از دوستان خوب آمادگی برای کمک به شما داشته باشند). خدمات یک شرکت باربری دارای رتبه برتر را رزرو کنید (برای یافتن کارگران متخصص و معتبر در نزدیکی خود توصیه‌هایی را بخوانید، اطلاعات مجوز و بیمه آن‌ها را تأیید کنید تا مطمئن شوید با حرفه‌ای‌های صادق روبرو هستید، نقل و انتقالات رایگان دریافت کنید) برای آگاهی از هزینه تقریبی جابجایی خود، حداقل از سه شرکت باربری که به نظر می‌رسد با نیازهای جابجایی و بودجه موجود شما مطابقت دارند، تخمین‌های محدود داخلی را بخواهید، پیشنهادات را مقایسه کنید و بهترین افراد را برای خود انتخاب کنید) برای اطمینان از ایمنی و امنیت جابجایی بدون دردسر و استرس را از خود دور کنید.

دریغ نکنید که از دوستان و خانواده خود کمک بخواهید – حتی اگر از خدمات حرفه‌ای جابجایی استفاده می‌کنید، روش‌های زیادی وجود دارد که دوستان و نزدیکان شما می‌توانند در این دوره دشوار به شما کمک کنند. از سازمان‌دهی وسایل و بسته‌بندی آن‌ها برای جابجایی تا تهیه وعده‌های غذایی سالم و مراقبت از بچه‌های بزرگ‌تر و حیوانات خانگی، خانواده و دوستانتان می‌توانند اثاث‌کشی شمارا بسیار راحت‌تر کنند.

شما می‌توانید برای تهیه وسایل خود برای اسباب‌کشی، بسته‌بندی کننده‌های حرفه‌ای استخدام کنید – بنابراین برای بسته‌بندی وسایل خود در وقت و تلاش خود صرفه‌جویی می‌کنید و در حین جابجایی از محافظت از وسایل خود اطمینان حاصل می‌کنید.

می‌توانید برای کارهای خاص جابجایی – از خدمات کارگران باربری- بارگیری و تخلیه، جداسازی و مونتاژ مجدد مبلمان و غیره استفاده کنید.

شما می‌توانید یک شرکت تمیزکاری حرفه‌ای برای تمیز کردن خانه و / یا تغییر مکان رزرو کنید (بنابراین در حین تمیز کردن خانه قدیمی یا خانه جدید خود نیازی به فشار آوردن و تنفس در مواد شیمیایی سخت ندارید).

7) به‌خوبی از خود مراقبت کنید

بسته بندی اثاثیه

وسایل سنگین را بلند نکنید – بارداری تغییرات جسمی زیادی در بدن شما ایجاد می‌کند – رباط‌ها شل می‌شوند و غیره – که احتمال آسیب‌دیدگی را افزایش می‌دهد. اگر بخواهید هنگام بارداری چیز سنگینی را بلند کنید می‌توانید به‌راحتی کمر خود را کشیده، مفاصل خود را بچرخانید یا به طریقی دیگر صدمه بزنید (ناگفته نماند که بلند کردن اجسام سنگین خطر زایمان زودرس را بسیار افزایش می‌دهد)؛ بنابراین، از بلند کردن وزن‌های سنگین خودداری کنید و هنگام خم شدن و بلند کردن بسیار مراقب باشید – زانوها را خم‌کنید، کمرتان را صاف نگه‌دارید، بر روی آن چیز خوبی بگیرید، آن را نزدیک به بدن نگه‌دارید، با استفاده از پاها بلند شوید. به خاطر بسپارید: جابجایی اثاثیه سنگین هنگام بارداری دور از ذهن است – بگذارید دیگران از قطعات بزرگ‌تر شما مراقبت کنند.

غذای سالم بخورید – چالش‌های اثاث‌کشی هنگام آماده شدن برای یک اسباب‌کشی در خانه، غذا آخرین چیزی است که ذهن شمارا درگیر می‌کند، اما در دوران بارداری باید غذای خوبی بخورید؛ بنابراین، اطمینان حاصل کنید که حتی در شلوغ‌ترین روزهای اثاث‌کشی وقت برای خوردن غذا پیداکرده‌اید و مطمئن باشید که غذای باکیفیت می‌خورید (حتی اگر آشپزخانه شما از قبل بسته‌بندی‌شده یا هنوز بسته‌بندی نشده است) – تنقلات مقوی را در دست داشته باشید (میوه‌ها و سبزیجات قطعه‌قطعه، آجیل تخم‌مرغ آب پز، ماست، ساندویچ کره بادام‌زمینی)، سفارش غذای سالم از رستوران‌های محلی یا خدمات تحویل غذا، رفتن به رستوران‌های خوب خانوادگی و غیره در تمام مراحل جابجایی از پیتزا و برگر تغذیه نکنید و از وعده‌های غذایی صرف‌نظر نکنید.

هیدراته بمانید – در طول اثاث‌کشی خود مقدار زیادی آب، شیر، چای سبز و سایر نوشیدنی‌های سالم و مناسب با آب‌وهوا (آب‌میوه در تابستان، چای گیاهی در زمستان و غیره) بنوشید. از نوشیدنی‌های یخی، نوشیدنی‌های گازدار و نوشیدنی‌های انرژی‌زا که می‌توانند برای سلامتی شما مضر باشند، خودداری کنید.

به‌اندازه کافی بخوابید – خواب خوب برای سلامتی شما در هنگام بارداری ضروری است، بنابراین برای انجام کارهای بیشتر وسوسه نشوید که دیر بیدار شوید یا خیلی زود از خواب بیدار شوید – حداقل 8-9 ساعت وقت داشته باشید از خواب هر شب؛ و هر وقت تمایل داشتید در طول روز چرت بزنید و دریغ نکنید.

استراحت مکرر داشته باشید – بدون استراحت زیاد کار نکنید – هر ساعت استراحت کنید و هر وقت احساس خستگی یا سرگیجه کردید بنشینید. از بارداری و تحرک بیش‌ازحد به خود فشار نیاورید – مدتی را به استراحت، آرامش و رؤیای زندگی جدید خود با کودک اختصاص دهید.

از مصرف مواد شیمیایی پرهیز کنید – در مورد محصولات تمیزکننده احتیاط کنید زیرا برخی از آن‌ها ممکن است حاوی مواد شیمیایی مضر باشند – از سفیدکننده و آمونیاک خودداری کنید، هنگام پاک کردن از دستکش استفاده کنید و غیره بهتر است از پاک‌کننده‌های طبیعی مانند سرکه مقطر و جوش‌شیرین استفاده کنید.

استرس را از خود دورنگه دارید

در یک‌کلام – مراقبت از خود را در هنگام اثاث‌کشی در دوران بارداری در اولویت قرار دهید. کارهایی را انتخاب کنید که به کار سخت و سنگین احتیاج ندارند و سعی نمی‌کنند یک قهرمان متحرک باشند – خیال خود را راحت کنید، آرام باشید و آنچه را که برای شما و فرزند متولد نشده شما بهتر است انجام دهید.

8) اطمینان از راحتی و ایمنی پس از اثاث‌کشی

مهم نیست که چه‌کاری انجام دهید، حتماً بهترین کارها را برای خود و کودک انجام دهید.

هنگام بارداری به مکانی جدید در حین بارداری، این فرصت رادارید که خانه‌ای مناسب برای خود، خانواده و نوزاد جدید خود ایجاد کنید. برای رسیدن به آن و اطمینان از زندگی امن، راحت و شاد خود پس از جابجایی، باید:

1. خانه جدید خود را ایمن و راحت کنید:

 • از برنامه‌های کمکی در محل جدید خود استفاده کنید – دو هفته قبل از انتقال با ارائه‌دهندگان خدمات جدید خود تماس بگیرید و ترتیب دهید تا در خانه نقل‌وانتقال برق در خانه جدید شما روشن باشد. به‌محض ورود به آب، برق و گاز نیاز خواهید داشت.
 • وسایل ضروری خود را بلافاصله پس از ورود بازکنید و سعی کنید در اولین روز در خانه جدید خود حمام، اتاق‌خواب و آشپزخانه را قابل‌استفاده کنید (خوابیدن روی زمین برای زن باردار ایده خوبی نیست). عجله نکنید که بلافاصله هر جعبه را جدا کنید – وقت خود را صرف چیدمان و تزئینات کنید، بنابراین بیش‌ازحد خود را خسته نکنید و بنابراین خانه جدید شما همان‌طور که می‌خواهید ظاهر می‌شود.
 • مهدکودک را راه‌اندازی کنید و تمام وسایل موردنیاز کودک را تهیه کنید، بنابراین با رسیدن فرشته کوچک شما همه‌چیز آماده است.
 • به مکان جدید خود روحیه و گرما بیاورید و آن را تا آنجا که ممکن است دنج و آرام کنید.
 • خانه جدید خود را از کودک محافظت کنید – خطرات احتمالی را شناسایی کرده و اقدامات احتیاطی لازم را برای اطمینان از امنیت و راحتی کودک کوچک خود انجام دهید.

2. منطقه جدید خود را کاوش کنید:

اسباب کشی در سنندج
 • مکان‌های کلیدی در شهر را پیدا کنید – امکانات پزشکی، بانک‌ها، دفاتر پستی، ایستگاه‌های پلیس، خدمات اتومبیل، مراکز خرید، مناطق تفریحی و غیره.
 • در محله خود قدم بزنید، به کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های محلی سر بزنید، در پارک‌های اطراف قدم بزنید و غیره – دانستن اینکه در این نزدیکی چه چیزهایی موجود است، بهترین مکان‌ها کجاست، برای پیدا کردن آنچه شما نیاز دارید و غیره باعث ایجاد زندگی آسان‌تر و به کاهش استرس و اضطراب کمک می‌کند (زیرا قادر خواهید بود بر ترس خود از چیزهای ناشناخته غلبه کنید، یک برنامه روزمره ایجاد کنید و غیره).
 • با همسایگان خود ملاقات کنید و در زندگی جدید جامعه خود شرکت کنید.
 • به کلاس‌های محلی قبل از تولد، گروه‌های مادر جدید و غیره بپیوندید – شما می‌توانید طی چند هفته پس از انتقال، دوستانی جدید پیدا کنید و با محیط جدید خودسازگار شوید.

اثاث‌کشی در حین بارداری یک چالش بزرگ است – شما نه‌تنها باید با برنامه‌ها و آماده‌سازی کنار بیایید، بلکه برای اطمینان از ایمنی نوزاد متولد نشده خود نیز باید کارکنید. روند مشهور و دشوار اسباب‌کشی پیچیده‌تر و استرس‌زا می‌شود – کارهایی که معمولاً طی دو روز انجام می‌شود ممکن است یک هفته طول بکشد و احساسات شدید ناشی از یک جابجایی در خانه بیشتر تحت تأثیر هورمون‌های بارداری و نگرانی در مورد تولد و رفاه فرزند شما باشد.

تنها راه برای موفقیت در غلبه بر چالش و اطمینان از جابجایی روان و بدون استرس، آماده‌سازی خوب است – بنابراین، اگر کودکی درراه دارید و در آستانه اثاث‌کشی هستید، لحظه‌ای برای از دست دادن وجود ندارد. از همین حالا برنامه‌ریزی خود را شروع کنید و مراقب باشید از جزئیات غافل نشوید و هر کاری که انجام می‌دهید، به یاد داشته باشید – سلامتی شما و کودک شما بیشترین اهمیت را دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *