صرفه‌جویی در فضای خانه هنگام اثاث کشی

هنگام تهیه وسایل لازم برای یک جابجایی و اثاث‌کشی، باید بر تعدادی از چالش‌ها غلبه کنید – و آن‌ها را حل کنید:

شما باید از وسایل خود به بهترین شکل ممکن محافظت کنید، بنابراین آن‌ها سالم و بدون آسیب جان سالم به درمی‌برند – بنابراین، شما باید ایمن‌ترین روش‌های بسته‌بندی را برای انواع مختلف اقلام بدانید، پس می‌توانید از مناسب‌ترین روش برای بسته‌بندی هر یک استفاده کنید.

شما باید بدانید که هنگام جابجایی چه چیزی را بسته‌بندی کنید و چگونه بسته‌بندی سریع و کارآمد را انجام دهید، بنابراین دسترسی دارید به همه‌چیزهایی که قبل از اسباب‌کشی خود نیاز دارید و هنوز هم می‌توانید همه وسایل خود را به‌موقع جمع کنید.صرفه‌جویی در فضای خانه هنگام اثاث کشی

شما باید از اشتباهات بسته‌بندی اجتناب کنید، بنابراین وقت و تلاش غیرضروری را برای فرآیند بسته‌بندی از دست نمی‌دهید و درنتیجه به دلیل اقدامات نادرست خود، ضرر نمی‌کنید – بنابراین، شما باید قوانین طلایی بسته‌بندی را بدانید، پس مراقب باشید اشتباه قدم برندارید.

شما باید وسایل خود را در کمترین حد ممکن جا دهید، بنابراین اسباب‌کشی شما ساده‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر انجام می‌شود – پس باید بدانید که هنگام بسته‌بندی برای جابجایی خود چگونه می‌توانید فضای بیشتری ذخیره کنید.

صرفه‌جویی در فضای خانه هنگام اثاث کشی

نکته آخر ممکن است به‌اندازه سایر موارد مهم به نظر نرسد، اما صرفه‌جویی در فضا هنگام بسته‌بندی درنهایت باعث صرفه‌جویی در هزینه شما می‌شود.

شاید ندانید چطور ممکن است! ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید – و ایده‌هایی در مورد نحوه صرفه‌جویی در فضا هنگام جابجایی کسب کنید.

چرا می‌خواهید هنگام بسته‌بندی وسایل خانه خود در فضا صرفه‌جویی کنید؟

شکی نیست که بسته‌بندی در جعبه‌های مقوایی کارآمدترین و راحت‌ترین روش بسته‌بندی برای یک اثاث‌کشی است. بااین‌وجود برای تهیه وسایل کامل یک‌خانه، به تعداد زیادی جعبه احتیاج دارید؛ و حتی اگر جعبه‌های بسته‌بندی خیلی گران نیستند، خرید ده‌ها جعبه از آن‌ها (برای بسته‌بندی محتویات یک اتاق مجزا به حدود 25-30 جعبه نیاز خواهید داشت) برای شما هزینه زیادی دارد؛ و هرچه جعبه بیشتری برای جابجایی داشته باشید، به کامیون باربری بزرگ‌تری نیاز خواهید داشت و بارگیری وسایل خود دشوارتر و زمان‌برتر خواهد بود.

اگر می‌دانید که چگونه فضای یک جعبه بسته‌بندی را بهینه کنید، می‌توانید موارد بیشتری را در آن جای دهید؛ و هرچه تعداد بیشتری از وسایل را می‌توانید در یک کارتن جا دهید، تعداد ظروف بسته‌بندی کمتری برای جابجایی خود نیاز خواهید داشت. این به معنی چندین امتیاز خوب در یک‌زمان است:

  • شما به مواد بسته‌بندی کمتری نیاز خواهید داشت، بنابراین می‌توانید در هزینه‌های بسته‌بندی صرفه‌جویی کنید.
  • جعبه‌های کمتری برای بارگیری و تخلیه وجود دارد.
  • کالاهای شما فضای کمتری در کامیون باربری خواهد داشت – بنابراین، اگر مسیری طولانی را طی می‌کنید، راننده کامیون‌ها می‌توانند وسایل شمارا با وسیله‌های دیگر مشتریان ادغام کنند و هزینه جابجایی شما نیز کمتر خواهد بود؛ و اگر یک جابجایی شخصی انجام می‌دهید، می‌توانید وسیله نقلیه کوچک‌تری را اجاره کرده و هزینه اجاره کمتری را پرداخت کنید.
بسته بندی اثاثیه منزل

مهم نیست که به کجا منتقل می‌شوید و چه گزینه جابجایی را انتخاب کرده‌اید، صرفه‌جویی در فضا هنگام بسته‌بندی برای کیف پول شما مفید خواهد بود؛ بنابراین، شما باید راهی برای بسته‌بندی وسایل خود برای جابجایی بدون استفاده از فضای زیاد و افزایش ناخواسته هزینه جابجایی خود پیدا کنید.

اما چگونه برای صرفه‌جویی در فضا هنگام جابجایی اقدام کنیم؟ نکات و ترفندهای متخصص بسته‌بندی صرفه‌جویی در فضا را در زیر بررسی کنید:

وسایل خود را برای جابجایی تا حد امکان کم کنید

وسایل کمتر فضای کمتری را اشغال می‌کنند – بنابراین، بهترین راه برای صرفه‌جویی در فضا هنگام بسته‌بندی وسایل، بسته‌بندی چیزهای کمتری است. هرچه تعداد اقلامی که تصمیم به جابجایی مجدد دارید کمتر باشد، تعداد جعبه‌های کمتری نیاز خواهید داشت و کار بسته‌بندی راحت‌تر خواهد بود. از همه مهم‌تر، اثاث‌کشی شما بسیار ارزان‌تر خواهد شد – و نه‌تنها به این دلیل که جعبه‌های کمتری را جابجا می‌کنید (همان‌طور که در بالا توضیح داده شد)، بلکه به این دلیل است که کالاهای شما وزن کمتری دارند (هزینه‌های حمل‌ونقل بر اساس وزن وسایل است – وقتی شما بار را سبک کنید، هزینه جابجایی را کاهش می‌دهید).

صرفه‌جویی در فضای خانه هنگام اثاث کشی از روش بسته‌بندی تودرتو استفاده کنید

بسته‌بندی تودرتو یکی از بهترین روش‌های بسته‌بندی برای جابجایی است – کاملاً ساده، درعین‌حال بسیار کارآمد.

هنگام آماده شدن برای یک اسباب‌کشی، می‌توانید از روش بسته‌بندی تودرتو برای صرفه‌جویی در فضا و کاهش تعداد ظروف بسته‌بندی موردنیاز برای جابجایی استفاده کنید – تمام‌کاری که شما باید انجام دهید این است که وسایل خود را درون یکدیگر جا کنید، بنابراین فضای بسیار کمتری را می‌گیرند:

1 قابلمه‌ها، فنجان‌ها و کاسه‌ها، کلاه‌ها، آباژورها، صندلی‌ها و سایر اقلام خانگی را می‌توان به‌راحتی برای کارایی بسته‌بندی در کنار هم قرارداد.

2 بالاترین ظرف در یک پشته می‌تواند برخی از موارد کوچک‌تر را درون آن نگه دارد:

باربری سنندج
  • هنگام چیدن قابلمه‌ها، می‌توانید وسایل کوچک آشپزخانه را در قابلمه‌ها قرار دهید – بسته‌های ادویه، بسته‌های خلال‌دندان، شیشه نمک، دربازکن‌های قوطی، درب بازکن بطری، صافی چای، زیرلیوانی و غیره.
  • هنگام چیدن سطل‌ها، می‌توانید لوازم بهداشتی، محصولات تمیزکننده، گیره لباس و وسایل کوچک حمام را در بالاترین سطل آشغال قرار دهید.
  • هنگام چیدن کلاه‌ها، می‌توانید لوازم جانبی لباس کوچک و لوازم جانبی مو را در بالاترین کلاه قرار دهید و غیره.

3 در صرفه‌جویی در فضای خانه هنگام اثاث کشی فضاهای توخالی را می‌توان با چیزهایی پر کرد:

کنار هم چیده شده

می‌توانید از گهواره و وان شستشوی کودک خود برای حمل‌ونقل اسباب‌بازی‌ها، پوشک‌ها، محصولات حمام و غیره کودک کوچک خود استفاده کنید.

می‌توانید کفش را با جوراب پرکنید.

اگر آن‌ها را با خود می‌برید، می‌توانید در ماشین لباسشویی و خشک‌کن خود حوله، اسفنج، دستکش فر و سایر وسایل نرم قرار دهید.

شما می‌توانید ملافه، بالش، کوسن، اسباب‌بازی، وسایل دفتری و وسایل مختلف دیگر را از طریق لباسشویی، سبد، جعبه، صندوقچه و سایر وسایل توخالی که به خانه جدید خود جابجا می‌کنید حمل کنید – همه وسایل کوچک و غیرقابل شکستن در خانه شما می‌تواند به هر مخزنی که در دسترس دارید سفر کند. شما نباید اجازه دهید هیچ‌یک از ظروف، خالی به مکان جدید شما بروند.

لایه‌های محافظ بین اقلام انباشته‌شده ایجاد کنید

هنگام چیدن وسایل، باید مطمئن شوید که در حین جابجایی به یکدیگر آسیب نمی‌رسانند. می‌توانید قبل از اینکه هر مورد را با وسایل دیگر قرار دهید، جداگانه بپیچید، اما بسته‌بندی‌های محافظ فضای بیشتری را اشغال می‌کنند. می‌توانید از کاغذ بسته‌بندی، تکه‌های بسته‌بندی حباب‌دار، پارچه‌های نرم و غیره استفاده کنید تا از تماس مستقیم بین وسایل انباشته جلوگیری شود.

اسباب کشی در سنندج

فراموش نکنید که در صورت قرار دادن وسایل سخت در آن، مقداری بالشتک درون بالاترین ظرف اضافه کنید.

برای بسته شدن بالاترین ظرف از بسته‌بندی پلاستیکی استفاده کنید

هنگامی‌که برخی از وسایل کوچک را در بالاترین ظرف قرار می‌دهید، باید مطمئن شوید که در حین جابجایی از بین نمی‌روند. کارآمدترین راه برای دستیابی به این هدف، محکم نگه‌داشتن ظرف با بسته‌بندی پلاستیکی است.

بشقاب‌ها را روی‌هم نگذارید

هرچقدر وسوسه‌انگیز باشد که هنگام بسته‌بندی صفحات آشپزخانه خود را برای جابجایی قرار دهید، از قرار دادن آن‌ها به‌صورت افقی در جعبه‌ها خودداری کنید – اگر این کار را انجام دهید، بیشتر در معرض شکستگی قرار می‌گیرند و فضای بیشتری از جعبه را اشغال می‌کنند. بهترین راه برای بسته‌بندی صفحات برای جابجایی این است که آن‌ها را به‌صورت جداگانه با کاغذ بسته‌بندی بپیچید و به‌صورت عمودی در یک جعبه ظرف قرار دهید (حداقل در یک جعبه مقوایی کاملاً مناسب و کاملاً پرشده).

وسایل سنگین‌تری را در پایین قرار دهید

این کار بدون ذهنیت است، اما باید مراقب باشید که همیشه وسایل سبک‌تر را درون وسایل سنگین‌تر لانه کنید و وسایل سبک‌تر را روی وسایل سنگین‌تر در یک جعبه قرار دهید.

این امر ثبات را تضمین می‌کند و به شما کمک می‌کند هنگام بسته‌بندی فضا صرفه‌جویی کنید. نباید جعبه‌ها را خیلی سنگین کنید (زیرا بالا بردن و حمل آن‌ها بسیار مشکل خواهد بود و ممکن است زیر وزن خود بشکند) بنابراین نمی‌توانید بسیاری از اشیا سنگین را در یک جعبه بسته‌بندی کنید. اگر وسایل سنگین را در قسمت پایین چیده‌اید و فضای باقی‌مانده در کارتن را با موارد سبک‌پر کنید، شما می‌توانید فضا را بدون سنگین کردن جعبه بهینه کنید.

وسایل سبک و غیرقابل شکستنی را در کشوهای آن‌ها بگذارید

برای بسته‌بندی وسایلی که داخل کشوها هستند به جعبه‌های اضافی احتیاج دارید – بنابراین، نه‌تنها باید هزینه بیشتری برای بسته‌بندی مواد صرف کنید، بلکه تعداد جعبه‌هایی را که باید در کامیون در حال بارگیری بارگذاری کنید نیز افزایش می‌دهید بنابراین اثاث‌کشی شما طولانی‌تر خواهد شد

باید همه‌چیز را از کشوها بیرون بیاورید و آن‌ها را در جعبه‌ها مرتب کنید – بنابراین، وقت و تلاش بیشتری را برای کار بسته‌بندی صرف خواهید کرد.

پر کردن درآورها و بسته‌بندی آن‌ها بسیار ساده‌تر – و بسیار کم‌مصرف‌تر خواهد بود. به‌این‌ترتیب از کشوهای مبلمان خود، به‌منظور صرفه‌جویی در فضای جعبه‌های مقوایی و استفاده بهینه از فضای موجود استفاده خواهید کرد.

فقط مطمئن شوید که تدابیری را برای به حداقل رساندن جابجایی (اضافه کردن برخی از لباس‌ها، حوله‌ها یا سایر وسایل نرم بین و بالای وسایل داخل کشو) اتخاذ کرده‌اید، چندین ورق کاغذ بسته‌بندی یا یک حوله بزرگ را روی محتوای کشو برای موارد اضافی قرار دهید و کل کشو را دربسته بندی پلاستیکی بپیچید تا همه‌چیز در جای خود قرار گیرد.

کاهش هزینه های اثاث کشی

به خاطر داشته باشید که استفاده از این روش بسته‌بندی فقط در صورتی است که کشوها شامل وسایل سبک و غیرقابل شکستنی مانند لباس و پارچه باشند. اگر در کشوها وسایل شکننده یا باارزش وجود دارد، باید وسایل خود را بیرون آورده و جداگانه بسته‌بندی کنید، بنابراین می‌توانید از آن‌ها محافظت کافی کنید. اگر کشوها حاوی وسایل بسیار سنگینی هستند، باید آن‌ها را خالی کنید تا به دلیل اضافه‌وزن از حوادث جلوگیری کنید.

البته بهترین گزینه این است که کشوها را پر بگذارید و در مبلمان بگذارید – به‌این‌ترتیب بیشترین فضای ممکن را صرفه‌جویی خواهید کرد. بااین‌وجود انجام این کار بسیار خطرناک است و فقط درصورتی‌که مبلمان محکم و خوش‌ساخت باشد (بنابراین می‌تواند وزن اضافی کشوهای کامل را تحمل کند) انجام می‌شود و محتویات کشوها به‌اندازه کافی سبک هستند که قطعه مبلمان می‌تواند باشد.

بدانید که چگونه هنگام بسته‌بندی لباس برای جابجایی، فضا را ذخیره کنید

در بیشتر مواقع، از چگونگی بسته‌بندی برای صرفه‌جویی در فضا هنگام جابجایی، درواقع تعجب خواهید کرد که چگونه لباس را برای صرفه‌جویی در فضا هنگام اسباب‌کشی بسته‌بندی کنید. یک دلیل خوب برای این امر وجود دارد – لباس تمایل به حجیم بودن دارد و احتمالاً لباس‌های زیادی را به خانه جدید خود منتقل خواهید کرد، بنابراین فضای زیادی را اشغال می‌کند.

بنابراین، اگر می‌خواهید در هنگام جابجایی فضا صرفه‌جویی کنید، باید هنگام بسته‌بندی لباس برای جابجایی راهی برای صرفه‌جویی در فضا پیدا کنید.

خوشبختانه، شما گزینه‌های مناسب زیادی دارید:

لباس‌های خود را بالا بزنید

اگر صرفه‌جویی در فضای خانه هنگام اثاث کشی در مورد چگونگی جمع‌کردن لباس برای صرفه‌جویی در فضا هنگام بسته‌بندی مشکل‌دارید- شما باید لباس‌های خود را بغلتانید، نه آن‌ها را تا كنید. باورش هرچقدر سخت باشد، هنگام رول، وسایل لباس می‌توانند حدود 50٪ فضای کمتری نسبت به حالت تاخورده داشته باشند.

فقط یک لباس را جلوی آن صاف بگذارید، آستین‌ها را به عقب جمع کنید (در صورت وجود آستین) و قطعه را از قسمت پایین به سمت بالا بچرخانید (اگر شلوار جین یا انواع دیگر شلوار را می‌غلتید، قبل از آن آن‌ها را به‌صورت عمودی تا کنید) شروع به غلتاندن آن‌ها کنید. تا جایی که می‌توانید لباس را محکم بغلتانید و رول‌ها را با نوارهای لاستیکی محکم کنید. تا آنجا که ممکن است رول‌های لباس را در یک چمدان یا یک جعبه بسته‌بندی کنید و وسایل سبک‌تری (بالش، اسباب‌بازی‌های مخمل، لباس‌هایی که نباید رول شوند و …) را در بالا قرار دهید. همچنین می‌توانید از رول‌های کوچک لباس برای پر کردن جای خالی و تهیه بالشتک اضافی در ظروف بسته‌بندی استفاده کنید.

نکته اضافی: برای صرفه‌جویی در فضای بیشتر هنگام بسته‌بندی لباس برای جابجایی، می‌توانید لباس‌های نازک را درون لباس‌های بزرگ‌تر و ضخیم‌تر بپیچید و یا رول‌های لباس کوچک‌تر را در داخل لباس‌های بزرگ‌تر لانه کنید، بنابراین دو روش مختلف بسته‌بندی صرفه‌جویی در فضا را برای حداکثر کارایی بسته‌بندی ترکیب می‌کنید.

غلت زدن به شما امکان می‌دهد در هنگام بسته‌بندی لباس برای جابجایی، فضای خود را صرفه‌جویی کرده و از ایجاد چین‌وچروک جلوگیری کنید، اما توجه داشته باشید که همه لباس‌ها برای غلتیدن مناسب نیستند – پیراهن‌های رسمی، کت‌وشلوارها، لباس‌های طراح و سایر لباس‌های ظریف باید با دقت جمع و بسته شوند.

از مکعب‌های بسته‌بندی استفاده کنید

آماده کردن اثاثیه جهت اثاث کشی

مکعب‌های بسته‌بندی تکنیک کارآمد دیگری برای صرفه‌جویی در فضا برای بسته‌بندی لباس برای جابجایی ارائه می‌دهند – آن‌ها لباس‌های شمارا جمع‌وجور و مرتب نگه می‌دارند، بسته‌بندی را سریع و آسان می‌کنند و به شما امکان می‌دهند فضای زیادی را در چمدان‌ها و جعبه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

تمام‌کاری که شما باید انجام دهید این است که لباس‌های خود را دسته‌بندی کنید تا آنجا که ممکن است از یک گروه لباس‌های مختلف را درون یک مکعب بسته‌بندی کنید و آن را به‌صورت فشرده درآورید – مکعب‌های مهروموم‌شده مانند قطعات پازل داخل ظروف بسته‌بندی شما قرار می‌گیرند، به شما کمک می‌کنند تا فضای خود را به حداکثر برسانید و لباس‌ها به‌راحتی سازمان‌دهی شده‌اند.

برای کارایی حتی بیشتر، به شما توصیه می‌شود قبل باربری در سنندج از قرار دادن لباس‌های خود در مکعب‌های بسته‌بندی، آن‌ها را بغلتانید (تا بار دیگر روش‌های مختلف بسته‌بندی صرفه‌جویی در فضا را برای نتایج بهتر ترکیب کنید).

به دلیل مواد (عایق پایین، الیاف مصنوعی، پشم بافتنی و غیره)، اکثر لباس‌های زمستانی فشرده‌سازی آسان دارند – هوای زیادی بین الیاف آن‌ها وجود دارد که می‌تواند از بین برود تا لباس جمع‌وجور شود.

دانستن اینکه چگونه بیشترین فضای بسته‌بندی را هنگام جابجایی صرفه‌جویی کنید، به شما امکان می‌دهد پول بیشتری در جیب خود داشته باشید و جابجایی خود راکمی راحت‌تر کنید. از نکات بسته‌بندی صرفه‌جویی در فضای بالا استفاده کنید و تجربه خود را – و بینش خود را – با ما در میان بگذارید!

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *