معرفی سنندج

سنندج ، با جمعیتی در حدود 500000 نفر ، دومین شهر بزرگ کرد در ایران است و با افتخار میزبان برخی از مشهورترین موسیقی دانان کرد در ایران است: کامکار ، بابا-شهابی ، یوسف زمانی و فرج پوری به نام چند. در قلب میراث موسیقی این شهر ، ساز موسیقی “دف” قرار دارد که به ثبت ملی رسیده است و با حفظ روح سنتی خود ، از طریق تکنیک های نوآورانه در موسیقی مدرن گسترش یافته است. اختصاص داده شده به حفظ موسیقی کردی ، در حال حاضر 25 موسسه موسیقی فعال ، 30 گروه موسیقی فعال و 12 سازنده ساز موسیقی در سنندج فعالیت می کنند.

برای سنندج ، جشن میراث موسیقی آن در چندین جشنواره موسیقی بزرگ به نمایش درمی آید ، از جمله جشنواره موسیقی فجر که نوازندگان با علاقه به موسیقی سنتی و مدرن ایرانی را متحد می کند ، در حالی که جشنواره بین المللی دف نوازندگان دف از سراسر جهان را به خود جلب می کند این ساز کوبه ای بی نظیر را گرامی بدارید.

باربری سنندج بار

شهرداری سنندج مجموعه ای از سیاست ها را با هدف ارتقا و توسعه میراث موسیقی و صنعت شهر ایجاد کرده است ، از جمله ترویج چندین غرفه برای نوازندگان در نمایشگاه ها. با این حال ، این امر به ویژه بر تضمین حمایت مالی به صورت وام های کم بهره برای توسعه تجاری تولیدکنندگان ماهر و دارای مجوز سازهای موسیقی و نوازندگان جوان ، با جعل توافق نامه با بانک ها برای افزایش سرمایه گذاری در صنعت موسیقی متمرکز است. سیاست این شهر در مورد سازمانهای فرهنگی و هنری از ثبت ملی و بین المللی عناصر موسیقی کرد بیشتر پشتیبانی کرده است ، که بسیاری از آنها قبلاً در فهرست میراث ملی ایران منتشر شده است.

سَنَندَج دربارهٔ این پرونده تلفظ راهنما·اطلاعات (به کردی: سنە)، یکی از شهرهای کردستان ایران و بیست و یکمین شهر بزرگ ایران است. سنندج مرکز استان کردستان در غرب ایران است که در ارتفاع ۱٬۴۵۰ تا ۱٬۵۳۸ متری از سطح دریا و در منطقهٔ کوهستانی زاگرس واقع شده و آب و هوای سرد و نیمه‌خشک دارد. این شهر از سمت غرب به کوه آبیدر، از سمت شمال به کوه شیخ معروف، از سمت جنوب به کوه سراج الدین، محدود شده‌است و در منطقه‌ای به وسعت ۶/۳۶۸۸ هکتار گسترده شده‌است.

ویکی پدیا

سنندج به عنوان یک شهر خلاق موسیقی ، پیش بینی می کند:

گسترش همکاری علمی خلاقانه با اعضای شبکه UCCN از طریق برگزاری جشنواره ها ، کنفرانس ها و کارگاه ها ؛

درگیر کردن جوانان خلاق و داوطلب ، زنان و حاشیه نشینان در ابعاد مختلف شهر خلاق ، به ویژه در زمینه موسیقی.

به اشتراک گذاشتن تجربیات شهر با سایر اعضای شبکه ؛

افزایش دسترسی و مشارکت در زندگی فرهنگی ؛

ادغام صنایع فرهنگی و خلاقیت در برنامه های توسعه شهری ؛ و

شرکت در کنفرانسهای سالانه UCCN و تلاش در جهت دستیابی به اهداف UCCN در نتیجه باعث ایجاد هم افزایی بیشتر در میان اعضا می شود.

اثاث کشی در سنندج

باربری کردستان

با توجه به افزایش روز افزون تراکم جمعیت در این شهر زیبا نیاز به حمل و نقل و اثاث کشی بسیار احساس می شود .به همین جهت شرکت های مختلف و زیادیی در سنندج با نام باربری سنندج در حال اائه خدمات متنوع باربری و اثاث کشی هستند که یکی از معتبرترین باربری سنندج باربری تضمین بار است که نزدیک به 15سال است کار خدمات اثاث کشی و اسباب کشی در سنندج را بر عهده دارد.

جهت تماس با این شرکت معتبر میتوانید با هر یک از شماره تماس های درج شده ددر ارتباط باشید و ضمن دریافت مشاوره رایگان خدمات مورد نظر خود را سفارش دهید.

سنندج، مرکز استان کردستان، شهری است که تقریبا در احاطه کوه‌های مختلف قرار گرفته است. کوه آبیدر در سمت غرب، کوه شیخ معروف در شمال و کوه سراج الدین در قسمت جنوبی این شهر قرار گرفته است. به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، سنندج تابستان‌هایی گرم و زمستان‌هایی به شدت سرد را پشت سر می‌گذارد.

باستان شناسان اعتقاد دارند تاریخ سنندج به هزاره چهارم قبل از میلاد بر می‌گردد و این شهر قدمتی 6 هزار ساله دارد. چندین گورستان مربوط به عصر آهن در اطراف شهر پیدا شده و شواهدی مبنی بر مراسم دفن منحصر به فرد و آثاری از صده 800 تا 1200 قبل از میلاد در این گورستان‌ها یافت شده است.

قلعه حسن آباد واقع در 5 کیلومتری سنندج، یک سازه مربوط به دوره اشکانیان و ساسانیان است. گفته می‌شود این قلعه مهم و مستحکم در جریان جنگ‌های ایران و روم مرکز فرماندهی بوده است.

بر اساس اسناد و شواهد تاریخی و داستان‌های اساطیری آریایی، این شهر باستانی که با عنوان سنه شناخته می‌شد، به احتمال بسیار زیاد یک مکان مقدس برای زرتشتیان بوده که طی یک زلزله آسیب دید و بعد از حمله مغول در قرن ششم شمسی رو به ویرانی گذاشت. برای چهار قرن کنترل این شهر و باقی کردستان در دست والیان اردلان بود که اصل و نسب و شجره خود را به ساسانیان نسبت می‌دادند.

شهر فعلی در قرن هفدهم و در دوران حکومت صفویان و به دستور شاه صفی بنیان گذاشته شد. وی به سلیمان خان اردلان والی کردستان دستور بازسازی دژ روستای سنه را داده و مرکز استان را از پالنگان به این قلعه انتقال داد. وی شماری خانه، یک مسجد، یک حمام عمومی و یک بازار در اطراف قلعه جدید نیز ساخت. طی مرور زمان و به واسطه تکرر استفاده، نام سنه دژ به سنندج تغییر پیدا کرد.

سنندج در دوران پهلوی به مرکز سیاسی و بزرگترین و همچنین مهم‌ترین شهر استان کردستان بدل گشت.

سنندج عرصه شعر و ادبیات و موسیقی نیز هست. برخی از شخصیت‌های شناخته شده اهل این شهر عبارتند از مستوره اردلان، شاعر و نویسنده، سید علی اصغر کردستانی، خواننده اسطوره‌ای کرد، حسین یوسف زمانی، آهنگ ساز، مظهر خالقی، خواننده سنتی، عباس کمندی، خواننده، ترانه سرا، شاعر، نویسنده، نقاش و کارگردان و گروه معروف موسیقی کامکارها.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *