نکات حمل و نقل موتورسیکلت

چه در شهر دیگری موتورسیکلت بخرید ، چه بخواهید خود را به یک رالی موتور منتقل کنید یا در حال نقل مکان هستید و باید TLC بدهید ، حمل و نقل موتورسیکلت چند چالش را به همراه دارد. شما باید تصمیم بگیرید که آیا آن را در فضای باز حمل کنید یا در یک کانتینر بسته قرار دهید ، آیا آن را جعبه بندی کنید و از چه روش حمل و نقل استفاده کنید.

اغلب اوقات ، بهترین روش حمل و نقل برای موتورسیکلت و شرایط شما به دو عامل بر می گردد: زمان و هزینه. چقدر سریع برای حمل و نقل به دوچرخه خود احتیاج دارید؟ آیا لازم است در یک تاریخ خاص وارد شوید؟ و بودجه شما چقدر است؟

گزینه های حمل و نقل و جا به جایی متورسیکلت

در مورد حمل و نقل موتور سیکلت شما چهار گزینه دارید. می توانید خودتان این کار را انجام دهید ، یک ماشین حمل بار حمل کنید ، یک ماشین حمل و نقل مستقل استخدام کنید یا یک شرکت حمل و نقل حرفه ای موتور سیکلت استخدام کنید. هر کدام مزایای خود را دارند و بسته به شرایط شما ، هر گزینه می تواند راه ایده آل برای حمل دوچرخه باشد.

خودتان آن را انجام دهید

حرکت موتور سیکلت شخصی شما بیشترین کنترل را در نحوه و زمان حمل آن دارد. با این حال ، این لزوماً در هزینه شما صرفه جویی نمی کند. اگر قبلاً آن را ندارید ، به یک کامیون یا تریلر به اندازه کافی بزرگ که بتواند دوچرخه شما را در آن جا دهد و همچنین یک رمپ ، بندها و سگک های چوبی یا صدفی نیاز دارید. (نداشتن تجهیزات مناسب می تواند به دوچرخه شما آسیب برساند.) بعلاوه ، هزینه های سوخت ، سایش و پارگی وسیله نقلیه و هزینه های سفر جاده ای مانند وعده های غذایی و هتل وجود دارد.

باربری سنندج بار

شرکت حمل و نقل و باربری تضمین بار سنندج

اگر نمی خواهید خودتان موتور سیکلت خود را حمل کنید اما مهمترین زمان است ، استفاده از یک شرکت حمل و نقل را در نظر بگیرید. این شرکت ها در جابجایی محموله های بزرگ در سراسر کشور تخصص دارند و اعتبار خود را به موقع بودن در نظر می گیرند. (انتظار داشته باشید که آنها سه تا هفت روز موتور سیکلت شما را تحویل دهند.) نکته منفی این است که موتورسیکلت شما باید در یک جعبه چوبی یا فولادی کاملاً محصور باشد که ممکن است گران باشد. ساخت جعبه یا ساختن جعبه نیز به زمان بیشتری نیاز دارد.

هالر مستقل

شرکت هایی که از طریق سرویس های وب سایت مانند باربری سنندج و اتوبار تضمین بار سنندج  یافت می شوند می توانند راه حل خوبی باشند. شما نوع موتورسیکلت و اطلاعات ضروری خود را وارد می کنید ، مانند جایی که هستید و به چه مکانی حمل می شوید. حمل و نقل های مستقل پیشنهاداتی را برای بررسی شما ارسال می کنند. معمولاً این وسایل حمل و نقل بسیار مقرون به صرفه است – حتی گاهی از خودتان ارزان تر از حمل آن هستید – اما بعضی از آنها تجربه زیادی در حرکت موتور سیکلت ندارند.

حمل موتورسیکلت به صورت حرفه ای

ممکن است هزینه شرکتهایی که در زمینه حمل و نقل موتور سیکلت تخصص دارند کمی بیشتر از یک ماشین حمل و نقل مستقل باشد اما دارای مزایای کمی هستند. آنها تمام تجهیزات لازم را دارند – رمپ ، جغجغه ، تاپن و غیره – و می دانند که چگونه موتورسیکلت را به طور خاص حمل کنند. حتی بیشتر از این ، آنها بهترین راه حمل هارلی شما را در مقابل هلی کوپتر یا دوچرخه خاکی می دانند.

حمل موتور با کامیون

ملاحظات دیگر در حمل موتورسیکلت

قبل از تصمیم گیری درباره بهترین روش حمل و نقل ، موتور سیکلت خود را حساب کنید. یک موتور سیکلت کلکسیونی یا مخصوصاً شکننده ممکن است مراقبت های اضافی را در حین حرکت تضمین کند ، در حالی که موتور دیگری که می خواهید در Sturgis سوار شوید فقط باید به موقع در آنجا باشد. در اینجا برخی موارد اضافی برای بررسی وجود دارد.

باز در مقابل بسته موتورسیکلت ها را می توان از طریق یک تریلر در فضای باز یا یک تریلر محصور حمل کرد. حمل و نقل موتورسیکلت در تریلر محصور به طور کلی هزینه بیشتری دارد ، اما قرار گرفتن در داخل یک تریلر از دوچرخه در برابر آب و هوا و سنگ ها و آوارهای پرنده محافظت می کند. از طرف دیگر ، اگر موتور سیکلت خود را در مسافت کوتاهی حمل می کنید ، احتمالاً انتخاب حمل و نقل در هوای آزاد چندان مهم نیست.

جعبه یا بدون جعبه. حمل و نقل موتور سیکلت در یک جعبه بهترین راه برای اطمینان از رسیدن آن با حداقل آسیب یا عدم آسیب است. با این حال ، شما باید جعبه ای بسازید ، یک جعبه بخرید یا یک نوع سفارشی درست کنید. هر راهی را که انتخاب کنید ارزان نخواهد بود و باید با توجه به اینکه مدت زمان تحویل موتور سیکلت چقدر است ، زمان ساخت جعبه را در نظر بگیرید.

دوره زمانی. اگر می خواهید موتور سیکلت شما در اسرع وقت یا در یک تاریخ خاص وارد شود ، احتمالاً می خواهید آن را خود حمل کنید یا یک شرکت حمل و نقل را که برای تحویل به موقع شناخته شده است استخدام کنید. (از آنجا که شرکت حمل و نقل بار نیاز به حمل و نقل موتور سیکلت شما دارد ، ممکن است بخواهید روی جعبه خریداری شده از طریق نمایندگی موتور سیکلت غرق شوید.) اگر مهم نباشد سرعت تحویل شما چقدر است ، گزینه های بیشتری پیش رو دارید.

بیمه قبل از خرید ، با شرکت بیمه خود تماس بگیرید تا بفهمید اگر حمل موتورسیکلت در هنگام حمل و نقل آسیب ببیند ، بیمه نامه شما چه پوششی را ارائه می دهد. شرکت های حمل بار ، حمل و نقل حرفه ای موتور سیکلت و حمل و نقل مستقل معمولاً برخی از دوچرخه های شما را تحت پوشش قرار می دهند. ببینید چه نوع خسارتی را پوشش می دهند ، آیا این پوشش شامل لوازم جانبی است و محدودیت های پوشش چیست. ممکن است در حین جابجایی تصمیم بگیرید که به پوشش اضافی نیاز دارید.

نرخ حمل موتورسیکلت

حمل و نقل موتور سیکلت ارزان نیست اما به اندازه حمل و نقل خودرو گران نیست . به طور کلی می توانید انتظار داشته باشید که هر مایل تقریباً 3 سنت بپردازید. مطمئناً ، ساخت و مدل موتورسیکلت شما ، چه در یک تریلر باز یا بسته حمل می کنید ، چه جعبه ای ساخته اید و روشی که برای حمل و نقل موتور سیکلت استفاده می کنید در هزینه نهایی تأثیرگذار است.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید موتورسیکلت خود را 1000 مایل با استفاده از یک شرکت حمل و نقل حرفه ای موتور سیکلت حمل کنید ، تقریباً 750 تا 800 دلار پرداخت خواهید کرد. از طرف دیگر ، اگر یک شرکت حمل و نقل کالا استخدام کنید ، می توانید تقریباً دو برابر بپردازید ، اگرچه بیشترین هزینه اضافی برای جعبه تهیه خواهد شد.

نکاتی برای حمل و نقل موتور سیکلت

مهم نیست که برای حمل و نقل موتور سیکلت خود روشی را انتخاب می کنید ، این نکات و اقدامات احتیاطی اطمینان از رسیدن آن به بهترین حالت ممکن را می دهد.

مایعات را تخلیه کنید. بارگیری یک موتور سیکلت بر روی یک تریلر با مخزن کامل گاز یک خطر ایمنی است. مخزن را نزدیک به خالی نگه دارید و تمام مایعات دیگر از جمله روغن موتور و مایع خنک کننده را تخلیه کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید ، از مکانیک خود بخواهید که این کار را به جای شما انجام دهد.

کابل ها را بپیچید. در نظر بگیرید که تمام کابلها را روی دوچرخه بپیچید تا یک تماس تصادفی باعث ایجاد جرقه نشود. همچنین ممکن است بخواهید باتری را جدا کنید.

موارد اضافی را حذف کنید. تمام وسایل غیر ضروری و شل را جدا کنید تا در حین حمل و نقل آسیب نبینند. آنها را بپیچید و جداگانه بسته بندی کنید.

فشار باد لاستیک را کاهش دهید. لاستیک هایی که کمی تخلیه شده اند می توانند تأثیرات موجود در جاده را بهتر جذب کنند. تخلیه هوا فقط به اندازه ای است که لاستیک ها نرم می شوند زیرا آزاد شدن بیش از حد هوا همچنین می تواند دوچرخه شما را در معرض آسیب قرار دهد.

عکس گرفتن. قبل از اینکه دوچرخه خود را برای حمل و نقل آماده کنید ، سپس دوباره وقتی آماده حرکت است ، از آن عکس بگیرید. از تمام کارهایی که انجام داده اید لیستی تهیه کنید و از راننده بخواهید از سیستم خارج شود. اگر از حمل و نقل حرفه ای موتور سیکلت استفاده می کنید ، این شرکت احتمالاً قبلاً فرم ثبت نام برای اثبات شرایط دوچرخه را قبل از حمل و نقل برای شما در نظر گرفته است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *