چگونه خودمان فریزر را جابه جا کنیم؟

بهترین راه برای حمل ایمن و بدون دردسر انواع یخچال فریزر و حمل فریزر تماس با شرکت باربری سنندج است اما اگر قصد دارید خودتان این کار را انجام دهید مطلب را مطالعه کنید.

اگر تصمیم شما این بوده است که هنگام انتقال به خانه جدید فریزر خود را با خود ببرید ، پس باید آگاه باشید که امن ترین راه برای این کار استخدام نیروهای حرفه ای است که از تجربه کافی و تجهیزات مناسب برای تکمیل تجهیزات سنگین برخوردار هستند کار سریع و با خیال راحت.

با این وجود ، در صورتی که اتفاقاً محلی حرکت می کنید – فاصله نسبتاً کمی از مکان فعلی ، پس ممکن است تصمیم بگیرید که یک حرکت DIY ترتیب دهید ، مخصوصاً وقتی می دانید برای کمک به بیرون آوردن فریزر می توانید به دوستان خوب خود اعتماد کنید خانه و آن را بر روی وسیله نقلیه در حال حرکت بارگیری کنید.

جابجایی فریزر توسط خودتان کار ساده ای نیست اما تا زمانی که مراحل خاص فرآیند جابجایی را بدانید و برخی از قوانین اساسی ایمنی را رعایت کنید تا از آسیب رسیدن به وسایل آشپزخانه جلوگیری کنید ، از آسیب های ناشی از مال به مکانی که از آن خارج می شوید جلوگیری کنید ، کاملاً عملی است. ، و آخرین ، اما مطمئناً مهم نیست – از هر نوع آسیب شخصی خودداری کنید.

در اینجا بهترین راه برای جابجایی فریزر توسط خود شماست – یعنی بدون نیاز به استخدام محرک برای انجام کار برای شما.

1. اطمینان حاصل کنید که فریزر ارزش جابجایی را دارد

جای تعجب نیست که اولین قدم برای جابجایی فریزر این است که آیا شما باید لوازم خانگی را اصلاً جابجا کنید.

فریزرها بزرگ و سنگین هستند و به همین ترتیب انتقال آنها از یک خانه به خانه دیگر بسیار دشوار است. وزن یک فریزر چقدر است؟ به طور متوسط ​​، یک فریزر قفسه سینه حدود 110 پوند وزن دارد ، در حالی که فریزر ایستاده تقریباً 160 پوند وزن دارد.

اسباب کشی فریزر

علاوه بر در نظر گرفتن وزن و اندازه قابل توجه فریزر ، باید واقعاً از خود بپرسید که آیا دستگاه اصلاً ارزش جابجایی را ندارد. در اینجا چند س areال آورده شده است که می تواند به شما در تصمیم گیری صحیح کمک کند:

فریزر شما چند سال دارد؟

آیا دستگاه به درستی کار می کند؟ آیا مشکلی با آن وجود دارد؟

آیا در مکان جدیدی که به آنجا منتقل می شوید از قبل فریزر وجود دارد؟ در غیر این صورت ، ممکن است یخچال فریزر بالا یا پایین وجود داشته باشد که همان هدف را داشته باشد؟ جابجایی موارد تکراری هرگز ایده خوبی نیست ، به ویژه هنگامی که آن وسایل بزرگ و سنگین هستند.

آیا جای کافی برای فریزر شما در خانه چوبی وجود دارد؟

به خاطر داشته باشید که انتقال فریزر به خانه جدید نه تنها هزینه و وقت اضافی بلکه هزینه بیشتری نیز برای شما خواهد داشت.

2. از دوستی بخواهید که در حرکت دادن دستگاه به شما کمک کند

جابجایی فریزر کار یک نفر نیست.

تصمیم شما مبنی بر عدم استخدام جابجایی های حرفه ای برای کمک به شما در جابجایی فریزر ، همراه با بقیه وسایل خانه ، بدان معنی است که شما مجبور خواهید بود در دوره انتقالی به کمک دوستان خود اعتماد کنید.

حقیقت این است که شما نمی توانید و نباید فریزر خود را کاملاً خود به خود جابجا کنید – به دلیل ابعاد جدی و وزن قابل توجه دستگاه بسیار خطرناک است. در عوض ، باید حداقل یک یاور ، ترجیحاً دو نفر داشته باشید تا کار را با خیال راحت و بدون هیچ گونه عارضه ای انجام دهید.

اگر یکی از اعضای خانواده خود را دارید که وظیفه سنگین را بر عهده دارد ، بسیار عالی است. در غیر این صورت ، با دوستان خود تماس بگیرید و ببینید چه کسی از آنها مایل است با کار با فریزر حجیم دستی به شما بدهد. یک دوست در میان همسایگان شما نیز می تواند کمک بزرگی کند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که چنین مددکاری را برای Moving day ایمن کرده اید.

چگونه دوستان خود را به شما در جهت حرکت کمک کنیم

3. وسایل بسته بندی را آماده کنید

شما برای محافظت از وسایل آشپزخانه برای جاده پر از دست انداز به چند مواد بسته بندی نیاز دارید ، بنابراین بهتر است آنها را از قبل آماده کنید.

حمل یخچال

پتو مبلی . بدون شک ، بهترین راه برای محافظت از فریزر ، بسته بندی آن در پتوهای محافظ است. با چندین پتو مبلی ضخیم آماده باشید.

کشویی مبلمان . اگر درست در کنار دیوار قرار گرفته باشد ، برای کشیدن فریزر سنگین – به راحتی و به راحتی – به کشویی مبلمان نیاز داشته باشید. دور بودن دستگاه از دیوار ، روند بارگیری آن را بر روی یک دالی متحرک تسهیل می کند.

نوار بسته بندی . برای ایمن سازی پتوها و جلوگیری از باز شدن بسته شدن آنها در حین جابجایی ، به نوار بسته بندی نیاز دارید.

تسمه . برای محکم کردن دستگاه بزرگ و سنگین بر روی دالی متحرک ، به چندین تسمه محکم نیز نیاز خواهید داشت.

در حال حرکت دالی . بله ، قطعاً هنگام جابجایی فریزر نیاز به داشتن یک دالی دارید. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید دقیقاً چه نوع متحرکی را باید برای این کار تهیه کنید.

بسته بندی مواد برای جابجایی که بدون آن نمی توانید انجام دهید

4. نوع مناسب دالی متحرک را تهیه کنید

با توجه به وزن جدی یک فریزر ، فقط باید یک دالی متحرک تهیه کنید تا دستگاه از خانه خارج شود و با حداقل تلاش و حداکثر سطح ایمنی ، آن را روی خودرو بارگذاری کنید.

فریزر سینه . هنگام جابجایی یخچال فریزر ، به یک دالی مبلمان – سکوی 4 چرخ کم و تخت نیاز دارید. وسایل آشپزخانه متمرکز بر روی دالی است ، برای امنیت بیشتر بند می شود و از خانه چرخ می شود.

فقط بخاطر داشته باشید که قرار نیست یک دالی مبلمان بالا یا پایین رفتن از پله ها باشد ، بنابراین اگر فریزر سینه شما را مجبور به حرکت در امتداد پله ها می کند ، بهتر است افراد حرفه ای را برای این کار استخدام کنید.

فریزر قائم . هنگام جابجایی یک فریزر قائم ، به یک دستگاه لوازم خانگی احتیاج دارید – دو چرخ چرخ L- شکل که به عنوان کامیون دستی نیز شناخته می شود. این همان نوع دالی است که باید برای حمل و نقل یخچال خود استفاده کنید. بنابراین ، اگر یخچالی با محفظه فریزر دارید ، نوع دالی است که باید تهیه کنید.

اجاره یا خرید نوع مناسب دالی متحرک برای تکمیل آسیب بدون کار و آسیب.

5. هرگونه مواد غذایی را از فریزر خارج کنید

قبل از جابجایی فریزر باید آن را خالی کنید.

مرحله بعدی برای انتقال فریزر به خانه جدید ، تخلیه آن از مواد غذایی است که در داخل آن ذخیره می شود. به چند دلیل باید این کار را انجام دهید:

هر گونه مواد غذایی که در داخل لوازم آشپزخانه سمت چپ خواهد وزن کلی آن را افزایش می دهد بی ارزش ، در نتیجه کار خود را حتی سخت تر از آن واقعا است. هر چیزی را از داخل فریزر خارج کنید تا آنجا که ممکن است سبک شود.

در هنگام قطع دستگاه از منبع تغذیه ، مواد غذایی منجمد در داخل فریزر به آرامی اما مطمئناً شروع به یخ زدایی می کنند. و در صورت حرکت از راه دور ، هر غذایی که در دستگاه باقی بماند به احتمال زیاد بد خواهد شد و این چیزی نیست که شما می خواهید اتفاق بیفتد.

پیوند زیر را دنبال کنید تا بدانید با تمام غذاهایی که هنگام جابجایی در خانه مانده اید چه باید بکنید – آیا باید آن را با خود ببرید یا باید آن را به افرادی که بیش از شما به آن نیاز دارند اهدا کنید؟

هنگام حرکت با غذا چه کاری انجام دهید

6. یخ ساز را جدا کرده و فریزر را یخ بزنید

مدل فریزر ایستاده شما ممکن است به یک یخساز مجهز باشد. در این صورت ، باید قبل از یخ زدایی کل دستگاه ، دستگاه یخ ساز را از منبع آب جدا کنید.

اثاث کشی در سنندج

برای قطع ارتباط صحیح سازنده یخ ساز ، دستورالعمل های موجود در کتابچه راهنما را دنبال کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید ، از یک متخصص حرفه ای مشاوره بگیرید.

وقت آن است که زمان انجماد فریزر خود را داشته باشید زیرا نمی توانید دستگاه را با تمام یخ های داخل آن حرکت دهید. بنابراین ، حداقل یک روز کامل قبل از حرکت (2 روز مهلت توصیه شده است) ، فریزر را که از قبل خالی است از برق بکشید و درب آن را باز بگذارید تا به آرامی در عین حال یخ زدایی شود.

اکثر فریزرهای مدرن دارای عملکرد یخ زدایی هستند ، بنابراین می توانید از آن استفاده کنید. در بیشتر موارد ، باید تقریبا 24 ساعت برنامه ریزی کنید تا دستگاه کاملاً یخ زدایی شود ، اما بسته به دمای اتاق و مقدار یخ داخل آن ، زمان بسیار کمتری می تواند باشد.

اطمینان حاصل کنید که تمام آب حاصل از روش یخ زدایی را در ظروف کافی جمع کرده و سپس آب ذوب شده را در سینک ظرفشویی تخلیه کنید.

7. فریزر را تمیز کنید

این مرحله همه چیز در مورد تمیز کردن فریزر شما قبل از انتقال آن به مکان جدید است. در واقع ، شما می خواهید مطمئن شوید که تقریباً بلافاصله پس از حرکت آماده استفاده خواهد بود. بنابراین ، کاری که می خواهید انجام دهید این است که یک اسفنج نرم و ساینده بردارید و دستگاه را چه به داخل و خارج به خوبی تمیز کنید.

هر قفسه یا کشو را از داخل فریزر برداشته و آنها را با استفاده از آب صابون بشویید. اگر مناطق آلوده ای را پیدا کردید که به سختی قابل شستشو هستند ، احساس راحتی کنید و مقداری جوش شیرین به اسفنج مرطوب اضافه کنید تا مانند ساینده بسیار ظریف عمل کند.

به یاد داشته باشید که فریزر خود را حداکثر یک روز قبل از روز متحرک تمیز کنید. مسئله این است که شما می خواهید قبل از بسته بندی آن برای حمل و نقل مطمئن شوید که دستگاه 100٪ خشک است.

8. فریزر را کاملا خشک کنید

قبل از بسته بندی فریزر در پتو مطمئن شوید که کاملاً خشک شده است.

هنگام جابجایی فریزر توسط خودتان ، مهم است که دستگاه را برای حمل و نقل به بهترین شکل ممکن آماده کنید. این نه تنها در مورد جابجایی فیزیکی دستگاه بزرگ از یک مکان به مکان دیگر ، بلکه در مورد اطمینان از آماده بودن برای انتقال ایمن به مکان جدید است.

کاری که کاملاً باید انجام دهید این است که مطمئن شوید فریزر بعد از تمیز کردن کاملا خشک شده است. دلیل آن به اندازه کافی ساده است – اگر در هنگام حمل و نقل کاملا خشک نباشد ، قالب و کپک می تواند در داخل دستگاه آشپزخانه تشکیل شود.

بنابراین ، از یک پارچه خشک و نرم استفاده کنید و فضای داخلی فریزر سینه یا فریزر قائم را کاملاً خشک کنید. سپس ، درب آن را کمی نیمه باز بگذارید تا هوا بتواند آزادانه در داخل آن گردش کند تا زمانی که زمان آن فرا برسد که کمی قبل از حرکت آن را بسته بندی کنید.

در صورت داشتن بوی نامطبوع از فضای داخلی آن ، با وجود شستشوی قبل از حرکت ، یک بشقاب با مقداری جوش شیرین در داخل فریزر بگذارید. مشهور است که جوش شیرین بوی بد را خنثی می کند.

9. با پتوهای مبلمان از فریزر محافظت کنید

یکی از مهمترین مراحل هنگام انتقال فریزر به خانه دیگر ، محافظت فیزیکی دستگاه در برابر هرگونه نیروهای مضر خارجی در حین حمل است.

بنابراین ، چگونه یک فریزر را برای جابجایی بسته بندی می کنید؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که فریزر را برای جابجایی راحتتر از دیوار دور کنید. زیر هر پایه فریزر یک کشویی مبلمان قرار دهید و دستگاه را بدون زحمت به سمت مرکز اتاق بکشید.

بعد ، سیم برق دستگاه را به پشت آن بچسبانید تا شما یا مددکار بر روی آن قرار نگیرید. برای این منظور از نوار نقاب استفاده کنید تا سطح آن خراب نشود. همچنین ، از لبه درب یخچال و فریزر استفاده کنید تا در برابر بازشدن تصادفی محکم شود.

اسباب کشی

در مرحله بعدی اسباب کشی ، چندین پتو مبلی را روی کل سطح فریزر بپیچید و یک لایه نرم از بالشتک در کل منطقه آن ایجاد کنید. از ترس آسیب احتمالی به آن مکانهای آسیب پذیر ، هیچ محلی از دستگاه را در معرض دید قرار ندهید.

هنگامی که کل فریزر را در پتوهای بالشتی پیچیدید ، با استفاده از تکه های نوار چسب آن لنت ها را محکم کنید و از باز شدن آنها در حین حرکت در خانه جلوگیری کنید.

10. فریزر را روی دالی متحرک بارگیری کنید

هنگام جابجایی یك فریزر ایستاده ، از یار خود بخواهید كه وسایل آشپزخانه را به سمت عقب كج كند ، سپس دستگاه را در زیر بلغزانید و دالی را به سمت عقب كج كنید تا بار سنگین کاملاً روی كامیون دستی متعادل شود. اکثر عروسک های لوازم خانگی از قبل مجهز به بند هستند ، بنابراین از آن بندها استفاده کنید تا فریزر را روی اهرم L شکل محکم کنید. در غیر این صورت ، از بند یا تکه های طناب جداگانه برای بستن دستگاه استفاده کنید.

هنگام جابجایی یخچال فریزر ، بهترین شرط شما این است که برای حمل وسایل خارج از خانه از یک دالی مبلمان استفاده کنید. یخچال فریزر را کمی به یک سمت متمایل کنید ، دالی را در زیر آن بلغزانید و سپس عقب بکشید تا بار روی سکوی 4 چرخ متمرکز شود. سپس ، از بند یا طناب برای بستن یخچال بزرگ سینه ، زیر دالی و بالای دستگاه استفاده کنید.

هنگام دست زدن به فریزر بزرگ و سنگین بسیار مراقب باشید. با کمک خود در مورد کارهایی که باید انجام شود صحبت کنید ، سپس مرحله بعدی را قبل از انجام عملی تجسم کنید. درصورتی که خطر آسیب یا آسیب بیش از حد زیاد باشد و مطمئن نیستید که در مرحله بعدی چه کاری باید انجام دهید ، کار معقولانه را انجام دهید و متخصصانی را برای انجام این کار سنگین استخدام کنید.

11. فریزر را از خانه خارج کنید

وقت آن است که فریزر را بسته بندی کرده و از خانه خارج کنید.

هنگامی که فریزر بر روی دالی در حال حرکت محکم شد ، وقت آن است که آن را بیرون ببرید و در ماشین بارگیری کنید.

هنگام جابجایی یک فریزر قائم ، باید آن را در طول کل مسیر به حالت ایستاده نگه دارید. چرا؟ اگر یک فریزر قائم در یکی از طرفین آن قرار گیرد یا یک فریزر قفسه سینه در پشت آن قرار گیرد ، مبرد موجود در سیم پیچ ها جابجا می شود و ممکن است کمی مایع در داخل سیم پیچ های تبخیری نشت کند. آن کویل های تبخیری باید فقط گاز داشته باشند ، بنابراین هر مقدار مایع درون آنها ممکن است به آنها آسیب برساند. اگر باید فریزر را در کنار آن قرار دهید ، کمترین کار را انجام دهید و آن را فقط در سمت کمپرسور واحد قرار دهید.

در حالی که یار یا کمک کننده های خود را روی دستگاه نگه داشته و آن را متعادل نگه دارید ، فریزر لود شده را به سمت درب جلو شروع کنید. بخاطر داشته باشید که گرچه یک دالی لوازم خانگی می تواند از پله ها بالا و پایین برود ، اما یک دالی مبلمان برای اداره ایمن پله ها طراحی نشده است. بنابراین اگر مجبور شدید چندین پله را پشت سر بگذارید تا به کامیون در حال حرکت برسید ، به دنبال کمک حرفه ای باشید.  

نحوه بارگیری کامیون در حال حرکت به روش صحیح

12. فریزر را داخل کامیون قرار دهید

با استفاده از عقل سلیم خود وسایل آشپزخانه بزرگ را از خانه یا آپارتمان خارج کرده و داخل وسیله نقلیه حمل کنید. باربری کردستان

پس از خارج شدن ، از رمپ بارگیری کامیون اجاره ای استفاده کنید تا دستگاه داخل کامیون قرار گیرد. به آرامی از سطح شیب دار بالا بروید و از تمام نیروی انسانی که در روز حرکت دارید استفاده کنید. برای بهترین نتیجه ، شما باید دالی را از جلو بکشید در حالی که دوستانتان بار را از پشت فشار می دهند و در عین حال آن را به خوبی متعادل نگه می دارند.

وقتی وارد کامیون شدید ، با استفاده از تسمه یا طناب محکم ، فریزر را در کنار وسیله نقلیه محکم کنید. به یاد داشته باشید که یک واحد فریزر ایستاده را باید در حالت ایستاده و یک واحد فریزر قفسه سینه را در حالت عملیاتی عادی – یعنی روی پاها نگه دارید

13. فریزر را در خانه جدید نصب کنید

وقتی به مقصد رسیدید ، فریزر را بارگیری کرده و با استفاده از مراحل فوق به ترتیب معکوس آن را وارد مکان جدید کنید.

فریزر اکنون آماده استفاده در خانه جدید است.

اگر در حین حمل فریزر را در سمت اشتباه آن قرار نداده اید ، می توانید فوراً آن را به برق متصل کنید اما هنوز هم توصیه می شود که برای چند ساعت صبر کنید.

با این حال ، اگر مجبور بودید دستگاه را در کنار آن یا پشت آن قرار دهید ، باید 24 ساعت صبر کنید تا آن را وصل کنید و روشن کنید ، اجازه دهید روغن احتمالی جابجا شده به واحد کمپرسور برگردد.

اگر مطمئن نیستید که چه کاری باید انجام دهید ، فقط صبر کنید – به هر حال ، خیلی زود اتصال یک فریزر می تواند برای همیشه به سیستم برودتی آن آسیب برساند.

جابجایی یک فریزر سنگین شوخی نیست ، بنابراین هرگز نباید وضعیت را دست کم بگیرید. گاهی اوقات فکر اینکه می توانید یک شغل متحرک را مدیریت کنید و مدیریت آن شغل را با موفقیت انجام می دهید دو چیز متفاوت است.

برای برآورد هزینه رایگان از بهترین جابجایی ها در منطقه خود تقاضا کنید که ببینید متخصصان باتجربه برای انتقال فریزر به مکان جدید چقدر از شما هزینه می گیرند.  

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *