تعداد کارتن اثاث کشی مورد نیاز

به چند کارتن اثاث کشی نیاز دارید؟

یکی از سؤال‌های گیج‌کننده‌ای که به نظر می‌رسد بیش از همه شمارا نگران کرده این است که چه تعداد کارتن اثاث کشی برای انجام کار بسته‌بندی نیاز دارید. به‌استثنای مبلمان و لوازم‌خانگی، تمام وسایل شما برای محافظت در بسیاری از کارتن‌های مقوایی، از انواع و اندازه‌های مختلف، باید بسته‌بندی شود.

این کاملاً واضح است اما در اینجا قسمت مشکل وجود دارد: تخمین تعداد کارتن‌های موردنیاز برای یک اثاث‌کشی مسکونی بسیار دشوار است. چرا؟ اینکه چند کارتن برای بسته‌بندی خانه خود نیاز داشته باشید، از مکانی به مکان دیگر بسیار متفاوت خواهد بود – یعنی این تعداد برای هر سناریوی مختلف اثاث کشی خاص خواهد بود.

حال، اگر کارتن‌های مقوایی بیشتری ازآنچه نیاز دارید خریداری کنید، در حین اثاث کشی خانه، هزینه خود را هدر خواهید داد. از طرف دیگر، اگر ظرف‌های مقوایی بسیار کمتری از حد لازم بخرید، وقت ارزشمندی را صرف دویدن‌های اضافی برای کسب کارتن بیشتر خواهید کرد.

عوامل تعیین‌کننده تعداد کارتن‌های موردنیاز شما

کارتن اثاث کشی

طبق داده‌های آماری، متوسط ​​تعداد کارتن‌های موردنیاز برای بسته‌بندی محتوای یک‌خانه تقریباً 60 عدد است.

حال، خبر خوب این است که شما در حال حاضر یک شماره مرجع (60 کارتن) دارید که می‌توانید با استفاده از آن تصور تقریبی ازآنچه در برابر آن قرار دارید به دست آورید. خبر بد این است که شما هنوز هم باید چند عامل مهم را در نظر بگیرید تا مقدار متوسط ​​کارتن بسته‌بندی برای نیازهای خاص اثاث کشی شما بیشتر شود.

خانه شما ممکن است خیلی کمتر یا خیلی بیشتر از خانه‌های معمولی وسایل بسته‌بندی داشته باشد و انواع کارتن‌های موردنیاز شما منحصر به آن چیزهایی است که خودتان دارید و قصد دارید با خود ببرید.

 • چند اتاق در خانه شما وجود دارد؟ هرچه تعداد اتاق در خانه یا آپارتمان شما بیشتر باشد، وسایل بیشتری برای مرتب‌سازی و بسته‌بندی در کارتن‌ها وجود دارد. همیشه این‌گونه نیست اما باید به خاطر داشته باشید که وقتی به دنبال راه‌هایی برای محاسبه تعداد کارتن‌های موردنیاز برای بسته‌بندی وسایل خود می‌گردید، به خاطر داشته باشید.
 • چند نفر در زیر یک سقف زندگی می‌کنند؟ هر یک از اعضای خانواده وسایل شخصی خود را خواهد داشت که با خود خواهد برد. اشتباه نکنید که تعداد چیزهایی را که کودکان با خود خواهند برد دست‌کم بگیرید – البته نه قبل از اینکه این وسایل با خیال راحت در کارتن‌های مقوایی بسته‌بندی شوند.
 • مترمربع محل سکونت شما چیست؟ یکی از راه‌های به دست آوردن تقریبی تعداد کارتن‌ها، در نظر گرفتن این است که آیا شما از یک آپارتمان خارج می‌شوید، یک آپارتمان 1 خوابه، یک آپارتمان 2 خوابه یا یک‌خانه 3 خوابه.

بیشتر تعداد کارتن‌ها بر اساس تعداد اتاق‌خواب‌های یک‌خانه است. بااین‌حال، متراژ واقعی خانه شما همچنین می‌تواند شمارا قادر به محاسبه تقریباً چند کارتن مقوایی برای انجام موفقیت‌آمیز کار بسته‌بندی محاسبه کند.

 • چه نوع سبک زندگی‌ای را دنبال می‌کنید؟ ممکن است شما ترجیح دهید یک سبک زندگی عادی داشته باشید و یا دوست داشته باشید که توسط دارایی شخصی زیادی احاطه‌شده باشید. یا ممکن است فقط یک سبک زندگی متوسط ​​را ترک کنید.
 • چند سال را در خانه خود گذرانده‌اید؟ بیشتر افراد تمایل دارند باگذشت هرسال از گذراندن در یک‌خانه، وسایل بیشتری را جمع کنند و این دقیقاً به همین دلیل است که موارد شسته‌ورفته خانه شما می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد، به‌ویژه هنگامی‌که زمان مهاجرت فرامی‌رسد.

قبل از بسته‌بندی از شر تمام وسایل ناخواسته خلاص شوید تا از کارتن‌های مقوایی کمتری برای بسته‌بندی وسایل خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که کارتن‌های اثاث‌کشی همچنان بزرگ‌ترین هزینه شما در هنگام بسته‌بندی وسایل هستند.

تعداد کارتن‌های اثاث‌کشی برای اتاق‌ها

کارتن اسباب کشی

برای اثاث کشی بعدی خود به چند کارتن بسته‌بندی نیاز دارید؟ همان‌طور که مشاهده می‌کنید، مقدار تقریبی ظروف مقوایی به عوامل فوق‌الذکر بستگی دارد. البته، عوامل مهم دیگر نیز می‌توانند در تعیین این مقدار نقش مهمی داشته باشند، اما این موارد خاص خواهد بود و این شما هستید که باید هنگام خرید کارتن‌های مقوایی آن‌ها را در نظر بگیرید.

برای دو نفر که سبک زندگی متوسطی دارند، باید تعداد کارتن‌های زیر را با توجه به تعداد اتاق‌خواب در خانه طبقه‌بندی کنید.

آپارتمان کوچک

در زیر مشاهده کنید که برای بسته‌بندی یک آپارتمان کوچک به چند کارتن نیاز دارید:

 • 16 کارتن متوسط
 • 14 کارتن بزرگ
 • 8 کارتن فوق‌العاده بزرگ
 • 4 کارتن کمد لباس

3 کارتن عکس

آپارتمان 1 خوابه

برای بسته‌بندی یک آپارتمان 1 خوابه به چند کارتن نیاز دارید؟

 • 21 کارتن متوسط
 • 17 کارتن بزرگ
 • 9 کارتن فوق‌العاده بزرگ؛
 • 4 کارتن کمد لباس
 • 4 کارتن عکس

آپارتمان 2 خوابه

برای بسته‌بندی یک آپارتمان 2 خوابه به چند کارتن نیاز دارید؟

اثاث کشی در سنندج
 • 31 کارتن متوسط
 • 23 کارتن بزرگ
 • 11 کارتن فوق‌العاده بزرگ
 • 4 کارتن کمد لباس
 • 6 کارتن عکس

خانه 3 خوابه

برای بسته‌بندی یک‌خانه 3 خوابه، به تعداد زیر کارتن اسباب‌کشی نیاز دارید تا کار بسته‌بندی را با موفقیت به پایان برسانید:

 • 46 کارتن متوسط
 • 32 کارتن بزرگ
 • 14 کارتن فوق‌العاده بزرگ
 • 4 کارتن کمد لباس
 • 9 کارتن تصویر

کارتن‌های اثاث‌کشی استاندارد: انواع و اندازه‌ها

اکنون‌که در مورد تعداد کارتن‌های موردنیاز برای بسته‌بندی و اثاث کشی وسایل خانه خود تصور تقریبی دارید، بیایید انواع، اندازه‌ها و ابعاد آن کارتن‌های مقوایی مختلف را موردبحث قرار دهیم تا بتوانید مناسب‌ترین ظروف را برای اسباب‌کشی خود انتخاب کنید.

از کجا کارتن‌های رایگان تهیه کنید: چک‌لیست کامل

نکات اثاث کشی

کارتن‌های استاندارد از مقوای قابل بازیافت 100٪ ساخته‌شده‌اند و در 4 اندازه کوچک، متوسط ​​، بزرگ و فوق‌العاده بزرگ یافت می‌شوند.

 ابعاد (اینچ)          ظرفیت (فوت مکعب)          محدودیت وزن ناخالص

کارتن‌های کوچک   18 18 18 16 16            1.5       65

کارتن‌های متوسط   16 12 12 12 12            3.0       65

کارتن‌های بزرگ    18 18 18 24 24            4.5       65

کارتن‌های خیلی بزرگ 24 18 18 24 24        6.0       65

کارتن‌های اثاث‌کشی ویژه: انواع و ابعاد

علاوه بر کارتن‌های بسته‌بندی استاندارد که در بالا توضیح داده شد، نباید فراموش کنید که به تعداد زیادی کارتن مخصوص حمل‌ونقل نیز نیاز خواهید داشت. این کارتن‌های مقوایی مخصوص باید بسته‌بندی شمارا آسان و ایمن کنند زیرا این ظروف برای محافظت از انواع خاصی از وسایل خانه مانند لباس، بشقاب آشپزخانه، لیوان آشپزخانه، لامپ، آینه، عکس، کتاب و غیره طراحی‌شده‌اند.

کارتن‌ها مانند کمدهای کمد قابل‌حمل ظاهر و عمل می‌کنند و برای بسته‌بندی و حمل لباس‌های آویز ایده آل هستند. آن‌ها بلند هستند و در بالا یک میله فلزی دارند که می‌توانید لباس‌های گران‌قیمت خود را به آن آویزان کنید تا از گردوغبار، خاک، رطوبت و چین‌وچروک محافظت شود.

کارتن‌های کمد در 3 اندازه مختلف برای افزایش عملکرد، سهولت استفاده و راحتی ارائه می‌شوند.

کارتن‌های بشکه ظرف

آن کارتن‌های مخصوص که به‌عنوان بسته‌های ظرف نیز شناخته می‌شوند، برای محافظت نهایی از وسایل بسیار شکننده مانند بشقاب آشپزخانه، لیوان‌ها یا سایر وسایل بسیار شکستنی، دوجداره هستند. در حقیقت، استفاده از کارتن‌های بشکه ظرف برای بسته‌بندی وسایل شکننده مانند استفاده از دو کارتن مقوایی معمولی است که کاملاً در یکدیگر قرارگرفته‌اند.

آینه و کارتن‌های عکس

کارتن جهت اثاث کشی

آینه و کارتن‌های تصویر برای حمل قطعات هنری قاب شکننده مانند تصاویر و نقاشی‌ها ایده آل هستند. همچنین، وقتی می‌خواهید برخی از آینه‌های بزرگ خود را به خانه جدید منتقل کنید، این اقلام خاص عالی کار می‌کنند.

کارتن‌های تصویری نسبتاً خاص هستند زیرا می‌توان آن‌ها را تنظیم کرد تا کاملاً در اطراف یک مورد قاب‌دار قرار بگیرند، بنابراین از محافظت عالی از آثار هنری قاب شده شما برخوردار است.

کارتن‌های لامپ

کارتن‌های لامپ بلند هستند و برای نگهداری وسایل بلند و اغلب به شکل عجیب مانند لامپ و گلدان مناسب هستند. هنوز هم بهتر است از کارتن‌هایی که لامپ‌های شما هنگام خرید در آن قرار داده‌اند استفاده کنید – درصورتی‌که هنوز آن ظروف اصلی را نگه‌دارید.

شما مشاوره اضافی هنگام محاسبه تعداد کارتن برای اثاث کشی نیاز دارید

تاکنون باید ایده خوبی داشته باشید که برای داشتن یک فرآیند بسته‌بندی روان از ابتدا تا انتها، به چند کارتن نیاز دارید.

هنگامی‌که زمان تخمین تعداد کارتن‌ها موردنیاز برای یک اثاث‌کشی مسکونی فرامی‌رسد، در اینجا چند نکته نهایی آورده شده است.

 • کارتن‌های جدید در مقابل کارتن‌های دیگر مورداستفاده قرار گیرند. عامل دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که کارتن‌هایی که تهیه‌کرده‌اید کاملاً نو هستند یا دست‌دوم. دلیل این امر این است که کارتن‌های جدید به‌طورکلی قوی‌تر از کارتن‌های دست‌دوم هستند و می‌توانند وسایل بیشتری را بدون شکستن در داخل خود نگه‌دارند؛ بنابراین، هنگام استفاده از کارتن‌های دست‌دوم، بهتر است از کارتن‌های بیشتر که وسایل کمتری در آن‌ها وجود دارد، استفاده کنید.
 • کارتن‌های کمد لباس یک قانون خوب در هنگام محاسبه اینکه برای اثاث کشی چند کارتن کمد لباس لازم است که بسته‌بندی کنید این است که فرض کنید هر کارتن کمد تقریباً تعدادی لباس آویز در خود جای دهد؛ بنابراین، کمدهای خود را اندازه بگیرید تا تعداد تقریبی کارتن‌های کمد لباس موردنیاز برای محکم کردن را تعیین کنید.
 • محاسبه دقیق کارتن. بدون شک، دقیق‌ترین راه برای تخمین تعداد کارتن‌های یک اسباب‌کشی این است که یک مشاور حرفه‌ای باربری به‌صورت حضوری از خانه شما بازدید کند و یک نظرسنجی در خانه انجام دهد. به‌این‌ترتیب، برآورد دقیق کارتن‌های اثاث‌کشی را دریافت خواهید کرد که شامل تعداد و نوع کارتن‌های موردنیاز برای شروع بسته‌بندی خانه شما خواهد بود. این محاسبه 100٪ به اثاث کشی شما و به‌ویژه به مواردی که تصمیم گرفته‌اید همراه خود منتقل کنید، تنظیم می‌شود و کمک می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *