اثاث کشی در روز بارانی

اثاث کشی در روز بارانی – تقریباً در همه فرهنگ‌های جهان، باران نشانه برکت و خوش‌شانسی است و گرچه مطمئناً هنگام اسباب‌کشی و شروع زندگی جدید در مکانی جدید آرزوی موفقیت می‌کنید، اما به‌احتمال‌زیاد ترجیح می‌دهید در روز بارانی جابجایی نداشته باشید. درواقع، ابرهای بارانی در روز اثاث‌کشی شما بیش از آنکه نشانه خوش‌شانسی باشد، فاجعه تلقی می‌شود.

درواقع – طوفان شدید باران می‌تواند جابجایی شمارا کاملاً خراب کند. یک قطره‌قطره آب نیز می‌تواند دردسرهای زیادی ایجاد کند و تعدادی از چالش‌های اضافی را برای شما ایجاد کند. شما نه‌تنها باید راهی برای ایمن و خشک نگه‌داشتن وسایل خود پیدا کنید، بلکه باید از کف و فرش خانه خود در برابر گل و خاک محافظت کنید. ناگفته نماند که در زیر باران خطر حوادث و جراحات به‌طور قابل‌توجهی بیشتر است.

بنابراین، اگر در روز اثاث‌کشی باران ببارد چه باید کرد؟ چگونه می‌توان از ایمنی وسایل، دارایی، خانواده و خودتان اطمینان حاصل کرد که در زمان جابجایی شما بیرون ریخته می‌شود؟

در اینجا چند نکته برای جابجایی خانه در زیر باران آورده شده است که به شما کمک می‌کند جابجایی بدون دردسر را انجام دهید.

موارد احتیاطی بسته‌بندی اثاث کشی در روز بارانی

اگر پیش‌بینی وضع هوا، باران را در روز جابجایی شما پیش‌بینی می‌کند یا در مکانی زندگی می‌کنید یا به مکانی که باران زیادی می‌بیند، می‌روید، باید از قبل برنامه‌ریزی کنید و اقدامات پیشگیرانه مؤثری را انجام دهید که به شما امکان می‌دهد تا کار ایمنی را انجام دهید و اسباب‌کشی موفقیت‌آمیز، صرف‌نظر از شرایط جوی داشته باشید.

اثاث کشی در روز بارانی

اولین و مهم‌ترین وظیفه شما این است که وسایل خود را در برابر رطوبت و هوای نامناسب محافظت کنید. اگر وسایل خود را به‌اندازه کافی ضد آب کنید، حتی هنگام جابجایی در خانه در زیر باران، نگران آسیب دیدن آب نخواهید بود.

1) از جعبه‌های باکیفیت استفاده کنید و آن‌ها را از آب در امان نگه‌دارید

جعبه‌های مقوایی جدید که مخصوصاً برای استفاده در صنعت جابجایی طراحی‌شده‌اند ، قوی‌تر و بادوام‌تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنید. جعبه‌های باکیفیت تا زمانی که مدت طولانی در معرض شرایط مرطوب قرار نگیرند، وسایل شمارا به‌اندازه کافی در برابر رطوبت محافظت می‌کنند. فقط مطمئن شوید که آن‌ها را با نوار بسته‌بندی به‌خوبی مهروموم کرده‌اید.

به خاطر داشته باشید که جعبه‌های مقوایی قدیمی ممکن است در مکان‌هایی نازک پوشیده شده و یا قبلاً در اثر استفاده‌های قبلی به خطر بیفتد، بنابراین وقتی خیس می‌شوند به‌راحتی یکپارچگی ساختاری خود را ازدست‌داده و از هم می‌پاشد. اگر قصد دارید از جعبه‌های قدیمی استفاده کنید، باید اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید:

 • جعبه‌ها را با چندین لایه نوار بسته‌بندی در گوشه‌ها، لبه‌ها و پایین آن تقویت کنید.
 • جعبه‌ها را از نزدیک بازرسی کرده و روی پارگی یا سوراخ‌هایی که کشف می‌کنید چسب بزنید.
 • جعبه‌ها را بچرخانید تا نفوذ آب به حداقل برسد – یک ورق پلاستیکی، پارچه یا کیسه‌زباله درون جعبه قرار دهید تا قسمت پایین آن را بپوشاند، وسایل خود را داخل ظرف قرار دهید، سپس دو طرف پوشش پلاستیکی را روی محتویات جمع کنید. آن‌ها را با نوار بسته‌بندی بچسبانید.
 • وسایل خود را قبل از قرار دادن در جعبه‌ها درون کیسه‌های پلاستیکی قرار دهید.
 • در نظر بگیرید که جعبه‌ها را کاملاً در ورق‌های پلاستیکی یا برزنتی بپوشانید یا آن‌ها را در کیسه‌های بزرگ پلاستیکی قرار دهید.

خوب است به یاد داشته باشید:  

بسته بندی اثاثیه
 • برای پشتیبانی جعبه‌ها را از پایین بلند کرده و نگه‌دارید.
 • جعبه‌ها را روی زمین مرطوب بیرون قرار ندهید.
 • برای محافظت بیشتر جعبه‌هایی که حاوی موارد بسیار ارزشمند یا وسایل کاغذی (کتاب، عکس و …) هستند را در کیسه‌های پلاستیکی قرار دهید.

2) از سطل‌های پلاستیکی به‌جای جعبه‌های مقوایی استفاده کنید

جعبه‌های پلاستیکی به بهترین وجه ممکن از وسایل شما در هنگام جابجایی در زیر باران محافظت می‌کنند – آب نمی‌تواند به ظروف پلاستیکی آسیب برساند یا از طریق آن‌ها نفوذ کند. آن‌ها بدون توجه به میزان بارندگی شدید در بیرون، در تمام مراحل جابجایی ایمن و خشک خواهند ماند. فقط مطمئن شوید که درب آن کاملاً محکم باشد (در صورت وجود روزنه‌ای، روی آن‌ها را با پلاستیک بپوشانید و آن را محکم در جای خود بچسبانید).

3) در اثاث کشی در روز بارانی وسایل خانه خود را بپیچید

هر آنچه را که با خیال راحت در ظروف ضدآب بسته‌بندی نشده است بپیچید – از پتوهای ضخیم، حوله‌های قدیمی یا سایر مواد مشابه برای ایجاد یک‌لایه محافظ بین وسایل خود و باران استفاده کنید، سپس وسایل بسته‌بندی‌شده را با پلاستیک، ورق‌های پلاستیکی، پارچه‌های پلاستیکی رها کنید، یا برای جلوگیری از رطوبت برای محکم نگه‌داشتن بسته‌بندی پلاستیکی از نوار بسته‌بندی استفاده کنید.

درحالی‌که پارچه کششی بهترین انتخاب شما برای بسته‌بندی مبلمان و دیگر وسایل بزرگ خانگی برای جابجایی در زیر باران است، اما وسایل کوچک‌تر را می‌توان به‌طور مؤثری از آب درون کیسه‌های پلاستیکی محافظت کرد – حتی کیسه‌های زباله ساده هم این کار را می‌کنند.

4) مواردی را که نباید خیس شوند به‌وضوح برچسب بزنید

با استفاده از یک نشانگر دائمی بارنگ روشن برای نوشتن “خشک نگه‌داشتن” در همه طرف جعبه‌ها و موارد بسته‌بندی‌شده که به‌ویژه در معرض آسیب آب هستند، بنویسید. به‌این‌ترتیب کارگران باربری هم می‌دانند كه هنگام دست زدن به این موارد باید احتیاط بیشتری داشته باشند و همه كارها را برای جلوگیری از تماس آن‌ها با رطوبت انجام خواهند داد.

بسته بندی حرفه ای باربری سنندج

5) از خدمات بسته‌بندی حرفه‌ای باربری سنندج استفاده کنید

اگر در روز اثاث‌کشی منتظر بارش شدید باران هستید، ممکن است بخواهید برای تهیه وسایل خود برای حمل بار، بسته‌بندی کننده‌های حرفه‌ای را استخدام کنید. آن‌ها از دانش فنی و کیفیت بسته‌بندی مواد لازم برای حفظ و خشک نگه‌داشتن وسایل شما در زیر باران برخوردار خواهند بود. علاوه بر این، متخصصان در مقابله با انواع چالش‌های بسته‌بندی و جابجایی تجربه زیادی دارند و قادر خواهند بود تا در طول کل مراحل جابجایی از بهترین موارد محافظت کنند.

6) به موارد آسیب‌پذیر توجه ویژه داشته باشید

جدا از برچسب زدن واضح بر روی مواردی که مستعد آسیب به آب هستند، هنگام جابجایی آن‌ها در زیر باران باید اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید:

نحوه حمل اثاثیه منزل در سنندج هنگام باران

مبلمان به‌خصوص در برابر رطوبت آسیب‌پذیر است:

 • مبلمان چوبی در معرض رطوبت برای مدت طولانی کپک می‌زنند. علاوه بر این، آب به ظرافت چوب آسیب می‌رساند و لکه‌های زشتی روی سطح باقی می‌گذارد. رطوبت بیش‌ازحد حتی می‌تواند باعث تاب خوردن یا تورم چوب شود. ممکن است برخی از قطعات چوبی ظریف‌تر را کاملاً خراب کند.
 • اثاثیه یا لوازم داخلی روکش‌دار خیس می‌شوند و اگر در زیر باران محافظت نشوند ممکن است به‌شدت لکه‌دار شوند یا تغییر شکل دهند. به‌ویژه چرم ممکن است آسیب غیرقابل جبرانی را تحمل کند.
 • قطعات فلزی زنگ‌زده می‌شوند.

برای جلوگیری از آسیب رسیدن به اثاثیه منزل هنگام بارگیری در آن، باید از آن در برابر آب محافظت کنید:

 1. تمام قطعات مبلمان را در پتوهای سنگین بپیچید.
 2. مبلمان بزرگ‌تر را جدا کنید و هر قطعه را جداگانه بسته‌بندی کنید.
 3. هنگام بیرون آوردن مبلمان از خانه و جاسازی کردن، از برزنت استفاده کنید تا از آن محافظت بیشتری کنید.
 4. قطعات مبلمان را روی زمین مرطوب و غیره قرار ندهید.

پس از بارگیری وسایل بر روی کامیون، پوشش‌های اضافی را برداشته و با حوله یا پارچه‌های نرم سطح را کاملاً خشک‌کنید.

اتوبار سنندج چگونه تشک را در زیر باران جابجا کنیم

بهترین باربری بهاران

جابجایی تشک در زیر باران بسیار خطرناک است زیرا حتی مقدار کمی رطوبت می‌تواند ملافه را کاملاً خراب کند. هنگامی‌که یک تشک خیس می‌شود، نمی‌توان آن را به‌راحتی خشک کرد و برای مدت طولانی مرطوب می‌ماند. درنتیجه، قالب روی مواد شروع به رشد می‌کند و به‌سرعت روی کل تشک تأثیر می‌گذارد. چاره‌ای جز کنار گذاشتن آن نخواهید داشت.

برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند، باید تشک خود را کاملاً خشک نگه‌دارید و از آن در برابر رطوبت به‌خوبی محافظت کنید؛ بنابراین، ایده خوبی است که یک کیسه تشک ویژه، لنت‌های تشک یا سایر مواد محافظتی مناسب برای ملافه‌های خود تهیه کنید و از آن نهایت مراقبت را تهیه کنید.

نحوه بسته‌بندی لوازم و وسایل الکترونیکی برای اسباب‌کشی در زیر باران

آب می‌تواند صدمات زیادی به تجهیزات الکترونیکی و دستگاه‌های الکتریکی وارد کند. هنگام جابجایی تلویزیون، یخچال یا هر وسیله خانگی یا وسایل الکترونیکی حساس در باران، باید اطمینان حاصل کنید که آن‌ها با رطوبت تماس ندارند – آن‌ها را در جعبه‌های اصلی خود (جعبه‌های مشابه دیگر) بسته‌بندی کنید، داخل ظرف‌ها را به‌اندازه کافی پرکنید، آن‌ها را به‌خوبی مهروموم کنید و آن‌ها را در پتوهای ضخیم و پوشش‌های پلاستیکی باکیفیت بپیچید تا خشک و ایمن در تمام مراحل جابجایی حفظ شود. فراموش نکنید که آن‌ها را به‌عنوان مواردی که نباید خیس شوند برچسب‌گذاری کنید و در صورت امکان صبر کنید تا باران برای حمل آن‌ها متوقف شود.

چگونه از آثار هنری در برابر رطوبت محافظت کنیم

برای جلوگیری از رسیدن رطوبت به قطعات ارزشمند، تصاویر قاب شده و سایر کارهای هنری ظریف خود را در بسته بندی پلاستیکی بپیچید. بهتر است برای نقاشی‌های خود از جعبه‌های عکس مخصوص استفاده کنید و سایر کارهای هنری خود را در جعبه‌های چوبی سفارشی قرار دهید، سپس برای محافظت بیشتر، جعبه‌ها را با مواد ضد آب بپوشانید.

چگونه باران را از روی لباس‌های خود دورنگه داریم

وقتی لباس‌ها خیس می‌شوند، ممکن است تحت تأثیر کپک قرارگرفته و خراب شوند. آسان‌ترین راه برای خشک نگه‌داشتن آن‌ها هنگام جابجایی خانه در زیر باران قرار دادن آن‌ها در کیسه‌های زباله در ابعاد بزرگ است (حتی می‌توانید لباس را روی آویزها مستقیماً درون کیسه‌زباله قرار دهید – فقط یک کیسه برای گردن‌آویز ایجاد کنید – یا آن‌ها را با کمک بسته‌بندی پلاستیکی بسته‌بندی کنید).

چگونه کتاب‌ها را در زیر باران جابجا کنیم

کاغذ نمی‌تواند از رطوبت بیش‌ازحد زنده بماند، بنابراین کتاب‌های شما باید با خیال راحت در ظروف ضد آب بسته‌بندی شوند، همان‌طور که در بالا توضیح داده شد.

ملاحضات و نکات مهم در بارگیری باربری سنندج

باربری سنندج بار

پس از بسته‌بندی وسایل خود باید بارگیری کنید تا هنگام بارگیری آن‌ها روی کامیون در حال باریدن، آن‌ها را از باران دورنگه دارید. پس اگر در روز اثاث‌کشی باران می‌بارد، به شما توصیه می‌شود:

 1. کامیون بارگیری را تا جای ممکن به ورودی منزل خود پارک کنید. هرچه مسافت کوتاه‌تر باشد، سریع‌تر شما (کارگران خود) قادر خواهید بود وسایل خود را به داخل کامیون برده و کمتر در معرض هوای نامناسب قرار بگیرید.
 2. مسیری را که وسایل شما بین آن خانه و وانت است بررسی کنید – فرورفتگی در بتن یا خاک می‌تواند به گودال تبدیل شود، برگ‌های افتاده و مسیرهای گردوغبار هنگام خیس شدن لغزنده می‌شوند و غیره – پس با خطرات احتمالی مقابله کنید.
 3. سعی کنید یک پوشش موقت از مسیر درب منزل به کامیون نصب کنید – از یک چادر بازشو استفاده کنید تا وسایل خود را از زیر باران دورنگه دارید.
 4. اطمینان حاصل کنید که هیچ آبی وارد کامیون باربری نمی‌شود. نشتی را بررسی کنید (در صورت یافتن مشکل از نوارچسب استفاده کنید تا مشکل را برطرف کنید – برای محافظت بهتر حتی می‌توانید از بسته‌بندی پلاستیکی و نوارچسب پلاستیکی موقتی تهیه کنید) و کف کامیون را با پارچه‌های افتاده یا پتوهای قدیمی بپوشانید تا یک سطح خشک برای وسایل شما تهیه شود.
 5. وسایل خود را در اولویت قرار دهید – هنگام جابجایی در خانه در یک روز بارانی، با سطل‌های پلاستیکی و مواردی که مستعد آسیب به آب نیستند، شروع کنید. هنگام بارگیری آن‌ها روی کامیون، ممکن است باران کم شود یا حتی متوقف شود. وسایلی را که نباید خیس شوند کنار بگذارید و برای جابجایی آن‌ها منتظر استراحت در باران باشید.
 6. وسایل خود را به‌محض بارگیری در کامیون خشک‌کنید – هرگونه پوشش اضافی را برداشته و جعبه‌ها و سایر موارد را با حوله یا پارچه‌ای تمیز پاک‌کنید تا رطوبت اضافی آن پاک شود.

بیشتر مطالعه کنید : باربری کردستان و باربری سنندج الوبار 24 ساعته در خدمت شماست .این باربری با نام باربری ظریف بار نیز در تهران فعالیت می کند.

اقدامات حفاظت از اموال

هنگام جابجایی خانه در زیر باران، شما باید نه‌تنها از وسایل خود بلکه از خانه خود نیز محافظت کنید (برای اینکه بتوانید ودیعه امنیتی خود را پس بگیرید یا کالای خود را تهیه کنید، باید ملک قدیمی خود را در شرایط مناسب بگذارید. خریداران بالقوه و البته شما می‌خواهید خانه جدید شما در شرایط عالی باشد)؛ بنابراین، هنگام اسباب‌کشی در آب‌وهوای بد، اطمینان حاصل کنید که از کف و فرش در برابر گل و رطوبت محافظت می‌کنید:

 • ورودی خانه را بافرش کهنه و حوله‌های قدیمی بپوشانید. آن‌ها گل و آب کفش‌های شما و کارگران شمارا می‌گیرند تا وارد خانه نشود.
 • فرش‌ها یا ملحفه‌های قدیمی را پهن کنید، پارچه‌ها یا هر پوشش مناسب دیگری را روی زمین بگذارید تا از آن‌ها در برابر گل محافظت کند و هنگام حمل وسایل خود باعث افزایش کشش شود.
 • مقداری تکه مقوا یا روزنامه را روی پوشش‌های کف نزدیک درب ورودی قرار دهید و هنگام لجن و لغزیدن آن‌ها را تعویض کنید.
 • خواه جابجایی حرفه‌ای استخدام کرده‌اید یا از دوستان خودخواسته‌اید که بیایند و به شما در جابجایی کمک کنند، از بعضی افراد بخواهید در خانه بمانند و بعضی دیگرشان در خارج از خانه. خدمه داخلی وسایل شمارا به افرادی در فضای باز که بین خانه و کامیون هستند، تحویل می‌دهند. به‌این‌ترتیب کف‌ها خشک و تمیز می‌مانند و کل مراحل کار زمان کمتری خواهد داشت.

اقدامات ایمنی شخصی حین اثاث کشی در سنندج

اکنون‌که برای محافظت از وسایل و خانه خود تمام اقدامات ممکن را انجام داده‌اید، فقط یک کار دیگر باقی‌مانده است – مهم‌ترین آن‌ها – امنیت خود، خانواده و کارگران خود را تضمین کنید.

1) از لغزش جلوگیری کنید – اکثر سطوح هنگام خیس شدن نرم می‌شوند، بنابراین هنگام حرکت در زیر باران باید بسیار مراقب باشید:

 • سطوح صاف مانند کف چوب‌های سخت، کاشی‌ها، سطح شیب‌دار فلزی، کف‌های لاستیکی و غیره را با تکه‌های مقوا، فرش‌های کهنه یا سایر مواد غیر لغزنده بپوشانید.
 • لبه‌های پوشش کف را بچسبانید، به‌طوری‌که آن‌ها به اطراف حرکت نکنند یا ایجاد چین‌وچروک یا موج‌دار شدن افراد شود.
 • به راه‌پله‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید زیرا آن‌ها بیشترین خطر سقوط را در یک روز بارانی متحمل دارند.
 • کفش‌های ضد آب بپوشید تا خطر سرخوردن روی گل‌ولای را کاهش دهید.
 • مراقب جلوی پایتان باشید!

2) لباس مناسب بپوشید – لباس بارانی سبک و انعطاف‌پذیر بپوشید که باعث خشک شدن شما شود و به شما کمک کند از حوادث جلوگیری کنید. به خاطر داشته باشید که لباس‌های مرطوب می‌توانند کاملاً سنگین شده و به‌راحتی در اثاثیه یا وسایل دیگری گیرکرده و باعث زمین خوردن و صدمه زدن به خود شوند. چکمه‌های محکم با زیره های ضد لغزندگی و دستکش‌های ضد آب و انعطاف‌پذیر بپوشید که به‌خوبی جا بیفتد و نه‌تنها دستان شمارا خشک نگه می‌دارد، بلکه به‌خوبی به مواد مرطوب شما نیز کمک می‌کند.

3) برای خشک شدن، گرم شدن و تمرکز خود دوباره استراحت کنید. اسباب‌کشی خود را نیز فراموش نکنید – به آن‌ها کمک کنید تا انرژی و انگیزه خود را بازیابند.

4) با رعدوبرق شدید بیرون نروید – رعدوبرق، وزش باد شدید و باران‌های سیل‌آسا می‌تواند بسیار خطرناک باشد (مخصوصاً وقتی وسایل بزرگ فلزی را حمل می‌کنید) بنابراین، داخل آن بمانید و منتظر فروپاشی طوفان باشید – می‌توانید از زمان استفاده کنید تا از وسایل خود محافظت بیشتری بکنید.

5) عجله نکنید – در این زمان است که تصادفات اتفاق می‌افتد.

نکات پاداش برای اثاث‌کشی در زیر باران

چند کار دیگر وجود دارد که می‌توانید برای جلوگیری از مشکلات و اطمینان از آرامش خاطر در زیر باران انجام دهید:

اسباب کشی سریع
 • بیمه حمل‌ونقل اضافی دریافت کنید – همان‌طور که قبلاً ذکر شد، هنگام جابجایی در آب‌وهوای بد، احتمال تصادف و خسارت به وسایل شما بسیار بیشتر است؛ بنابراین، کاملاً توصیه می‌شود که برای وسایل خود کاملاً محافظت کنید. همچنین ممکن است بخواهید برای ارزشمندترین دارایی خود خرید بیمه اضافی را در نظر بگیرید – به‌هرحال، هنگام جابجایی بسیاری از مشکلات ممکن است رخ دهد.
 • خیلی بااحتیاط رانندگی کنید – چه کامیون اجاره‌ای را با وسایل خود سوار شوید و چه فقط وسیله نقلیه شخصی خود را رانندگی کنید، باید بسیار محتاط باشید و آهسته و بااحتیاط رانندگی کنید. در صورت طوفان شدید به مکانی امن بروید و از رانندگی در مناطق سیل‌زده خودداری کنید – حتی اگر طولانی‌تر باشد، یک مسیر جایگزین برای مقصد نهایی خود پیدا کنید. زود ترمز کنید زیرا در شرایط مرطوب توقف خودرو بیشتر طول می‌کشد. بعد از تاریکی رانندگی نکنید – جاده‌های مرطوب و دید ضعیف ترکیبی بسیار خطرناک را ایجاد می‌کنند.
 • در هنگام ورود چمدان را بازکنید – مهم نیست که چقدر دیر است یا خسته شده باشید، مطمئن شوید که پوشش‌ها را از لحظه ورود به خانه جدید از همه وسایل و جعبه‌ها بردارید. جعبه‌های مقوایی را در اسرع وقت بازکنید – حتی اگر جعبه‌ای به خطر بیفتد، اگر موفق شوید زود خشک‌کنید، می‌توانید وسایل را در آن ذخیره کنید. هر مقوا خیس را از خانه خود خارج کنید زیرا نگه‌داشتن آن در داخل ممکن است به‌سرعت منجر به رشد کپک شود. حوله‌های مرطوب، پتو و سایر مواد مشابه را که می‌خواهید دوباره استفاده کنید، آویزان کنید تا کاملاً خشک شود قبل از اینکه آن‌ها را دورنگه دارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *