نکات مهم در آماده کردن اثاثیه جهت اثاث کشی

صرف نظر از سن شما ، آماده کردن اثاثیه جهت اثاث کشی هنگام اثاث کشی همیشه ایده خوبی است. یک اثاث کشی فرصتی خارق العاده است برای کم کردن  وسایل خود و نگهداری آنچه مهم است ، دور انداختن  – یا بهتر از این ، بازیافت و اهدای چیزهایی که مهم نیستند. و چون به هر حال از همه چیزهایی که در اختیار دارید عبور می کنید ، ممکن است برای تهیه یک موجودی هم وقت بگذارید و بفهمید چه چیزی باید بماند و چه چیزی را می توان نگه داشت.

آماده کردن اثاثیه جهت اثاث کشی

حال ، اگر رسماً در حال آماده کردن اثاثیه جهت اثاث کشی هستید ، به عنوان مثال ، اگر بعد از بازنشستگی اندازه خانه خود را کاهش می دهید یا به سادگی به خانه کوچکتر اثاث کشی می کنید ، این مسئله از اهمیت بیشتری برخوردار است. به خصوص به این دلیل که بسیاری از ما چیزهای بسیار بیشتری را از آنچه که واقعاً به آن نیاز داریم نگه می داریم .

البته ، ما می دانیم که آماده کردن اثاثیه جهت اثاث کشی منزل هنگام اثاث کشی می تواند طاقت فرسا باشد. و هرچه بیشتر در جایی زندگی کرده باشید ، چیزهای بیشتری جمع خواهید کرد بنابراین برای اینکه کار شما را کمی راحت کند ، ما این راهنمای سریع و آسان را برای فهمیدن اینکه چه چیزی را باید نگه داریم و چه چیزی را خلاص می کنیم ، تهیه کرده ایم از ، به علاوه یک نگاهی به اینکه چرا شما باید در مرحله اول انجام این فرآیند.

6 نکته مهم برای کم کردن تعداد اثاثیه منزل

با توجه به اعداد: آماده کردن اثاثیه جهت اثاث کشی آمار

اثاثیه بزرگ و جاگیر همیشه برای اثاث کشی خوب نیستند. احتمالاً به همین دلیل است که بیشتر ایرانی ها اثاثیه های کوچک که فضای کمتری را اشغال می کنند  انتخاب می کنند و به طور پیش فرض ، چیزهایی را که هنگام اثاث کشی با خود به همراه می آورند محدود می کنند.

اثاثیه منزل

طبق مطالعات اخیر : بسته بندی با شما اثاث کشی با باربری سنندج

37٪ صاحبان خانه ترجیح می دهند خانه کوچکتر از خانه بزرگتر داشته باشند ، در حالی که 23٪ صاحبان خانه که عکس این را ترجیح می دهند

60٪ از افرادی که در خانه هایی با مساحت 220 متر مربع یا بیشتر زندگی می کنند می گویند دفعه بعدی کوچکتر را انتخاب می کنند

از 37 درصد زوج های جوان که قصد اسباب کشی در آینده را دارند ، 42 درصد اظهار داشتند که خانه کوچکتر را ترجیح می دهند

درست به همان اندازه که ترجیحات ایرانی ها در مورد اندازه خانه هایشان جالب است ، این است که آنها خانه ها را با چه وسایلی پر می کنند. خانه متوسط ​​ایرانی  حاوی 300000 مورد است و ذخیره سازی خارج از سایت یک صنعت پر رونق برای نگهداری هر چیز دیگری است. در مورد انبار در خانه ، 25٪ از افرادی که دارای یک گاراژ دو اتومبیل هستند حتی جایی برای پارک اتومبیل خود در آن ندارند .

انکار نمی شود: مگر اینکه مینیمالیستی سرسخت باشید ، احتمالاً چیزهای زیادی به دست آورده اید. آماده کردن اثاثیه جهت اثاث کشی هنگام جابجایی فرصتی است تا همه چیز را کمرنگ کنید – و زندگی خود را سبک تر کنید.

دانستن اینکه می توانید با کارهای کمتری انجام دهید یک چیز است – در واقع خلاص شدن از شر عظیم وسایل خود چیز دیگری است. فقط شما می توانید تصمیم بگیرید که واقعاً بدون چه چیزی نمی توانید زندگی کنید ، اما در اینجا چند قانون مفید برای انگشت شست برای خارج کردن حدس و گمان از این روند وجود دارد.

اتاق به اتاق بروید

اثاث کشی در سنندج

آن آمار مربوط به متوسط ​​داشتن 300000 مورد آمریکایی را به یاد دارید؟ اگر شروع به در نظر گرفتن مقیاسی کنید که باید طی کنید ، منطقی است که از اینکه حتی از کجا شروع کنید ، فلج شوید. یک گزینه بهتر: به جای اینکه آستین هایتان را بالا بزنید تا یکباره از کل خانه خود عبور کنید ، آن را به یک اتاق به اتاق دیگر تقسیم کنید – یا حتی کمد به کمد یا کشو به کشوی دیگر.

شکستن فرآیند به لقمه های کوچکتر و خوش طعم تر ، کار را کاملاً عملی تر نشان می دهد. فقط مطمئن باشید که زودهنگام شروع می کنید تا وقت زیادی داشته باشید تا در نهایت همه کارها را انجام دهید.

اثاثیه منزل را به چهار دسته تقسیم کنید

آماده کردن اثاثیه جهت اثاث کشی هنگام اثاث کشی به ندرت به راحتی داشتن یک توده “نگه داشتن” و “پرتاب” است. اگر واقع بینانه تر بگوییم ، هنگام مرتب سازی بر اساس موارد ، در نهایت به چهار دسته مختلف خواهید رسید:

  • دسته 1: نگه دارید
  • دسته 2: به بیرون پرتاب یا بازیافت کنید
  • دسته 3: اهدا کنید
  • دسته 4: هنوز مطمئن نیستم
حمل صحیح اثاثیه منزل

بسته به اینکه چقدر وقت دارید (و چقدر می خواهید برای آن تلاش کنید) ، در آخر می توانید دسته پنجم اقلامی را که قصد دارید بفروشید بصورت آنلاین یا از طریق فروش گاراژ قبل از جابجایی – هر دو روش خوبی برای ایجاد پول اضافی است.

و آن دسته “هنوز مطمئن نیستم”؟ کاملا خوب است که آنجا را به اندازه لازم وارد کنید. این به شما فرصتی می دهد تا روی مواردی فکر کرده و دوباره مرور کنید ، که این امر می تواند منجر به اطمینان بیشتر در تصمیم نهایی شما شود. فقط بلافاصله شمع شاید را به یک شمع نگه ندارید تا بعداً در وقت خود صرفه جویی کنید.

هر تکراری را خالی کنیدباربری سنندج

آیا واقعاً به سه قالب مافین احتیاج دارید؟ دو تا توستر؟ شش ژاکت متفاوت با همان رنگ دقیق؟ اگر چندین مورد داشته باشید ، این تقریباً همیشه نشانه این است که می توانید اجازه دهید وسایل اضافی را رها کنید ، مخصوصاً وقتی صحبت از آن موارد اضافی می شود که همچنان “برای هر مورد” نگه دارید. اگر سناریوی “فقط در صورت” هنوز ظاهر نشده باشد ، بعید به نظر می رسد که این موارد اضافی ضروری باشد – و به احتمال زیاد بهتر است آنها در انبوه اهدا شما باشند.

اگر در خانه جدید خود جایی برای آن ندارید ، آن را نگه ندارید

بسته بندی اثاثیه منزل

اگر علاوه بر وسایل منزل ، روی مربع مربع هم قدم می زنید ، پس خوب است به جای اینکه فقط فرض کنید جایی برای قرار دادن آنها دارید ، از شر چیزهایی که جای مشخصی ندارند خلاص شوید .

علامت خوب این که در خانه جدید خود جایی برای یک وسیله نخواهید داشت این است که با آماده کردن اثاثیه جهت اثاث کشی برخی از اتاق ها را حذف می کنید. بنابراین اگر خانه فعلی شما به عنوان مثال یک اتاق نشیمن رسمی دارد ، اما خانه جدید شما اینگونه نیست ، بیشتر وسایلی که در حال حاضر در اتاق نشیمن رسمی خود نگهداری می کنید مجبور به رفتن هستند – یا باید مکانی در آن داشته باشند اتاق نشیمن جدید شما

این قانون همیشه یک قانون هوشمندانه است که باید رعایت شود ، و اگر میزان مربع خود را کاهش می دهید باید در ذهن شما باشد. اگر قصد دارید یک مکان مهم ذخیره سازی مانند زیرزمین یا کمد دیواری را از دست بدهید بسیار مهم است.

اگر از آن استفاده نمی کنید ، آن را نگه ندارید

اگر یک توصیه از این لیست را دنبال می کنید ، احتمالاً باید این توصیه باشد. هنگامی که شروع به دیدن وسایل خود به صورت قطعه قطعه می کنید ، به سرعت می فهمید که بسیاری از دارایی های روزمره شما را تأمین نمی کنند. شاید این چیزی باشد که شما برای اهداف آمال وار خواسته اید ، مانند تردمیل که پنج سال است پا روی آن نگذاشته اید. یا شاید این چیزی باشد که شما به آن فکر کرده اید که باید آن را حفظ کرده باشید ، مانند هدیه ای که یک بار یک نفر به شما داده و در واقع هرگز استفاده نکرده اید. اما اگر از آن استفاده نمی کنید ، دیگر نیازی به آن ندارید ، بنابراین اینها اولین مواردی است که شما باید آنها را به دسته های “پرتاب” و “اهدا” مرتب کنید.

راهنمایی کنید

چیزی که می تواند آماده کردن اثاثیه جهت اثاث کشی هنگام اثاث کشی را بسیار دشوار کند این است که شما احتمالاً به بسیاری از چیزهایی که متعلق به خود هستید دلبستگی احساسی دارید. راه حل: کسی را وارد کنید که این کار را نکند. از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده خود بخواهید که در تلاش برای کاهش نیرو به شما کمک کند و شما می توانید وسایل خود را با نگاه بسیار عینی تری مرور کنید.

اگر مطمئن نیستید با چه کسی تماس بگیرید یا کسی را در دسترس ندارید ، استخدام یک شرکت کوچک ساز – که بعضاً به عنوان مدیر انتقال نامیده می شود – در نظر بگیرید تا با شما کار کند یا حتی خود این وظیفه را بر عهده بگیرد.

با آماده کردن اثاثیه جهت اثاث کشی خود خوب عمل کنید

اسباب کشی در سنندج

برای برخی از افراد ، آماده کردن اثاثیه جهت اثاث کشی احساس می کند وزنه ای از روی شانه هایشان برداشته شده است که حتی نمی دانستند آن را دارند. برای دیگران ، خداحافظی ممکن است دشوار باشد ، حتی اگر مواردی باشند که از دید و ذهن خارج شده باشند. در هر دو مورد ، می توانید با اهدای هرچه بیشتر وسایل کوچک شده خود ، که به شما اجازه می دهد اقلام هدف جدیدی پیدا کنند (و آنها را از محل دفن زباله دور نگه دارد) روند کار را شیرین کنید.

در مورد اینکه کجا اهدا کنید ، شما چند گزینه دارید. این شامل:

  • موسسات غیرانتفاعی / خیریه (از جمله پناهگاه های بی خانمان ها ، پناهگاه های خشونت خانگی ، سازمان های نجات حیوانات ، لباس پوشیدن و سایر موارد)
  • دوستان
  • خانواده ها
  • مدارس و کتابخانه ها

نکته : بسیاری از موسسات خیریه هستند که وسایل شما را به صورت رایگان تحویل می گیرند ، بنابراین شما حتی نباید نگران نحوه تهیه اقلام اهدایی خود از نقطه A به نقطه B باشید.

اگر موردی در شرایط خوبی است ، همیشه به دنبال اهدا آن باشید. در بسیاری از موارد ، حتی می توانید وسایلی را که در شرایط نه چندان خوبی مانند لوازم الکترونیکی خراب یا منسوخ شده ، اهدا کنید . پارچه و حوله های قدیمی؟ پناهگاه حیوانات محلی شما می تواند از آنها بسیار استفاده کند. مصالح ساختمانی تصادفی؟ Habitat for Humanity را امتحان کنید . اگر هدف شما این است که به جای رها کردن وسایل دور ریخته شده از زندگی خود ، زندگی جدیدی به وجود آورید ، ما قول می دهیم خداحافظی کار بسیار ساده تری خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *